Jak wybrać piękny pierścionek zaręczynowy

Co wybrać? Klasyczny pierścionek zaręczynowy złoty czy może jednak ten srebrny lub nawet czarny z delikatną kolorową poświatą? Jaki jego model będzie najlepszy – prosty i delikatny czy duży i zwracający na siebie uwagę? Możliwości jest wiele, dlatego należy na spokojnie wszystkiemu się przyjrzeć. Pozwoli to na zakup idealnego pierścionka.

Przygotowania do zakupów

Przed udaniem się na łowy warto by było w jakiś sposób przygotować się do zakupów. Mężczyzna planujący oświadczyny powinien zorientować się w tym, co takiego mogłoby spodobać się jego wybrance – jaki ma ona gust i styl oraz jak nosi się na co dzień.

W teorii przyszły narzeczony powinien mieć na ten temat jakąś wiedzę, ale w praktyce bywa z tym różnie, bo faceci często nie przywiązują zbyt dużej wagi do wyglądu zewnętrznego. Warto więc wspomóc się radami innych osób. Koleżanki, mama czy nawet siostry potencjalnej narzeczonej na pewno będą wiedzieć, jakie pierścionki przypadną jej do gustu.

Różne fasony

Biżuteria, która jest najczęściej noszona przez partnerkę, sama powinna wskazać, jaki fason pierścionka będzie dla niej odpowiedni. A do wyboru są zarówno obrączki bardzo proste i skromne, jak i te, których rozmiary bywają tak niestandardowe, że widać je już z daleka.

Miłośniczka bezpretensjonalnego minimalizmu na pewno zachwyci się delikatną obrączką, podczas gdy fanka ekstrawagancji w stylizacjach dużo chętniej przyozdobi swój palec dużym pierścionkiem o równie dużym oczku. Pierścionek należy dopasować do stylu kobiety – nigdy odwrotnie.

Kolor oprawy

Pierścionek zaręczynowy złoty to taka klasyka, która zawsze dobrze się sprawdzi. Nie chcą więc za bardzo kombinować, najlepiej postawić właśnie na ten standardowy odcień.

Są jednak i takie panie, które nie do końca dobrze czują się w złocie. Jeżeli więc w szkatułce ukochanej występuje wyłącznie srebrna biżuteria, lepiej zaproponować jej coś w tym kolorze, zamiast uszczęśliwiać ją na siłę prawdziwym złotem.

Dodatkowe rady

Osoby pracujące w sklepach jubilerskich zazwyczaj bardzo dobrze znają się na pierścionkach zaręczynowych i zawsze potrafią opowiedzieć o nich coś więcej zainteresowanemu klientowi. Wystarczy więc pytać. W proszeniu o pomoc czy poradę nie ma niczego dziwnego.

Na zakupy można też wybrać się z siostrą bądź przyjaciółką partnerki. Kobiety znają się najlepiej, dlatego zwykle łatwiej jest im się wczuć się w rolę przyszłej narzeczonej niżeli jej partnerowi.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here