Czy warto zdecydować się na drukarkę termotransferową

Druk etykiet powinien odbywać się sprawnie oraz bezproblemowo. Ważne jest to, aby wybrać wydajny i efektywny sprzęt, który nawet w przypadku intensywnej eksploatacji nie utraci swoich pierwotnych właściwości. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się drukarki termotransferowe, które są o wiele bardziej uniwersalne, niż modele termiczne. Posiadają one wiele zalet, które skłaniają do zakupu.

Możliwość wydruku w kolorze

Drukarki termiczne umożliwiają wyłącznie czarno-biały druk etykiet, przez co nie są one już tak powszechne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Zupełnie inaczej jest w przypadku urządzeń termotransferowych. Ich budowa jest nieco podobna, ponieważ za drukowanie etykiet także odpowiada głowica, która działa pod wpływem działania wysokich temperatur.

Za możliwość wydruku w kolorze odpowiadają taśmy barwione, które występują w wielu różnych wariantach. To właśnie dlatego efekt końcowy może być w stu procentach zgodny z posiadanymi oczekiwaniami. Nowoczesne urządzenia odpowiadają za wysoką precyzję, a więc nie ma tutaj mowy nawet o najmniejszych niedociągnięciach.

Obsługa standardowego papieru

Drukarki termotransferowe umożliwiają druk etykiet na standardowym papierze, co stanowi spore ułatwienie. Przede wszystkim jest on powszechnie dostępny, a jednocześnie tani. Umożliwia to skuteczne zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych.

Na uwagę zasługuje fakt, że drukarki termiczne obsługują wyłącznie specjalistyczny papier, który jest dość drogi w zakupie. Ponadto cechuje się on słabszą wytrzymałością mechaniczną, przez co dość łatwo jest go uszkodzić.

Doskonała jakość etykiet

Druk etykiet za pomocą drukarki termotransferowej jest doskonałą opcją, jeśli zależy nam nie tylko na estetycznym wykończeniu, ale również wysokiej trwałości. Plusem jest odporność na oddziaływanie wilgoci oraz innych czynników otoczenia. Nie trzeba więc obawiać się, że etykiety ulegną przedwczesnemu uszkodzeniu. Ich żywotność znajduje się na wysokim poziomie.

Trzeba wspomnieć, że w sprzedaży znajduje się wiele rodzajów taśm termotransferowych, a wybór zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb. Inne taśmy stosuje się w przypadku papiery lub kartonu, a inne podczas zadruku folii, czy też tworzyw sztucznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here