Peeling wodorowy

Peeling wodorowy, nazywany także oczyszczaniem wodorowym – czyli zabieg oczyszczania skóry za pomocą aktywnego wodoru – cieszy się coraz większą popularnością wśród gości gabinetów kosmetycznych.

Jego innowacyjność opiera się na niewielkim rozmiarze cząsteczek wodoru – mogą one dotrzeć w głąb skóry i powstrzymać szkodliwe działanie nadmiaru wolnych rodników, które odpowiadają za przedwczesne pojawienie się oznak starzenia oraz utratę elastyczności skóry. Podczas oczyszczania wodorowego wolne rodniki tlenowe łączą się z cząsteczkami wodoru – w efekcie powstaje woda.

Peeling wodorowy – dla kogo?

Oczyszczanie wodorowe twarzy może z powodzeniem wykonać osoba w każdym wieku która czuje, że jej skóra potrzebuje głębokiego oczyszczenia i odżywienia. Szczególnie polecany jest natomiast jako zabieg na zmarszczki, nadmierne rogowacenie naskórka i utratę elastyczności skóry twarzy, gdyż neutralizuje wolne rodniki – działa przeciwstarzeniowo. Wykazuje też działanie kojące na trądzik czy nadmierną produkcję sebum.

Jeśli mieszkasz w zanieczyszczonym środowisku lub większość dnia spędzasz w mocnym słońcu, także jesteś narażony na pojawienie się oznak przedwczesnego starzenia. Wykonanie oczyszczania wodorowego pomoże Ci utrzymać młody i świeży wygląd oraz zdrowy koloryt cery i doskonale uzupełni codzienną pielęgnację.

Jak wygląda zabieg?

Cząsteczki aktywnego wodoru wytwarzane są za pomocą nowoczesnych, wyspecjalizowanych urządzeń, wyposażonych w generator wodoru. Następnie są one dostarczane w głąb skóry za pomocą strumienia wody pod dużym ciśnieniem.

Kanały w skórze, czyli „drogi” którymi aktywny wodór przedostaje się do jej głębszych warstw powstają dzięki jednoczesnej elektroporacji. Zabieg, dla uzyskania optymalnego efektu podzielony jest zazwyczaj na kilka etapów: pierwszym z nich najczęściej jest mikrodermabrazja diamentowa, a ostatnim – relaksujący masaż.

Korzyści z wykonania peelingu wodorowego

Efekty oczyszczania wodorowego są widoczne bardzo szybko – skóra po zabiegu jest niezwykle gładka i przyjemna w dotyku. Dodatkowo wyrównuje on niejednolity koloryt cery i znacznie łagodzi zmiany trądzikowe ze względu na działanie łagodzące. To nie jedyne jego zalety: najważniejszą z nich jest efekt anti-aging i przywrócenie skórze elastyczności oraz młodego, świeżego wyglądu.

Ogromnym plusem peelingu wodorowego jest również to, iż zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i nie powoduje uszkodzeń skóry. Dzięki temu może być z powodzeniem wykonywany o każdej porze roku oraz przez osoby o dużej wrażliwości na ból

Peeling wodorowy – przeciwwskazania

Choć zabieg oczyszczania wodorowego jest bezpieczny i nieinwazyjny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są to m.in. opryszczka (aktywna), ciążka lub okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, epilepsja czy alergie. Przed przeprowadzeniem peelingu wodorowego należy odbyć rozmowę ze specjalistą, który przedstawi pełną listę przeciwwskazań i wskaże ewentualne alternatywy.

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here