Szampony profesjonalne

Szampon powinniśmy wybierać we współzależności od rodzaju włosów oraz kłopotów, z którymi się zmagamy – inny kosmetyk poleca się włosom przetłuszczającym się, i inny suchym czy z tendencją do łupieżu. Jak dobrać najlepsze szampony profesjonalne?

Co wchodzi w skład szamponów?
Bardzo istotnym składnikiem szamponów są specyfiki powierzchniowo aktywne, takie jak alkilo-monogliceryd czy sól EDTA. Są to substancje o oddziaływaniu oczyszczającym, jakie uzyskuje się na przykład z oleju: kokosowego, palmowego czy sojowego. Środki powierzchniowo aktywne pomagają wyeliminować pył, pozostałości produktów do stylizacji włosów i małe płatki skóry, jakie przyklejają się do sebum na skórze głowy. Oryginalna forma substancji oczyszczających pozwoli umyć wodą zabrudzenia znajdujące się we włosach. Pozostałe ważne składniki szamponu to substancje pobudzające i nawilżające włosy, na przykład proteiny, gliceryna, pantenol, lanolina. Pozostałe tego rodzaju elementy nadają włosom aksamitną gładkość, dzięki czemu można zapobiec splątywania włosów. W szamponie powinny odnaleźć się również środki utrwalające, jakie znacznie przedłużają żywot szamponu. Bez konserwantów w szamponie szybko pojawiłyby się bakterie oraz pleśń. W składzie szamponu można odnaleźć również pozostałe substancje. Są to między innymi: antyoksydanty, naturalne wyciągi, białka i witaminy. Ich działanie jest wszechstronnie propagowane, lecz należy uzmysłowić sobie, iż część włosa widoczna od nasady, aż po końce, to martwa konstrukcja, więc właściwości tychże substancji nie dostarczą stałego rezultatu. Obiecywane w reklamach korzyści dla włosów mają miejsce, lecz jedynie w czasie wykorzystywania konkretnego środka. Żaden kosmetyk nie jest w stanie odbudować włosów na stałe.

Szampon – jak dobrać najlepszy?
Szampon to niezbędny kosmetyk, jaki nie jedynie odżywia włosy oraz skórę głowy, lecz także powoduje, iż w błyskawiczny sposób możemy pozbyć się wielu poważnych kłopotów połączonych z ową partią ciała. Pomimo to wielu z nas nie przywiązuje wagi do wyboru szamponu. Wielokrotnie ulegamy promocjom, wyprzedażom lub także w pośpiechu chwytamy ze sklepowej półki pierwszy, jaki znajduje się w zasięgu ręki. A szkoda. Szampon ponieważ powinniśmy wybierać do potrzeb własnych włosów.

Wpierw musimy uzmysłowić sobie, iż szampon szamponowi nie równy. Jednakże aby dokonać odpowiedniego nabytku spośród tak dużego asortymentu, jaki serwują nam wytwórcy kosmetyczni, musimy w pierwszej kolejności określić, jaki mamy rodzaj włosów. Nie bez znaczenia jest, czy włosy są proste lub także kręcone, raczej gładkie lub ze skłonnością do puszenia się, tłuste, z tendencją do przetłuszczania się, naturalnie suche, pozbawione właściwej dawki zwilżenia, oraz może malowane. Nie bez znaczenia jest także to, jak korzystamy z szamponu. Należy pamiętać, żeby zawsze wylewać go wpierw na rękę, rozcieńczyć trochę z wodą, i wówczas następnie nałożyć na włosy. Po oczyszczeniu szampon należy dobrze wypłukać – przynajmniej trzy minuty pod strumieniem wody. Przemywanie zazwyczaj kończymy chłodnym natryskiem, jaki zamyka łuski włosa. Profesjonaliści polecają, żeby zawsze mieć pod ręką dwa czy chociażby trzy typy szamponów.

Jaki szampon dobrać: tenże z silikonami lub bez?
Sprawa silikonu często wraca w dyskusjach z z fryzjerami. Wielokrotnie słyszą oni od klientów, iż nie wyobrażają sobie artykułów bez silikonu, ponieważ te wygładzają włos oraz fryzura lepiej się układa. Należy jednakże pamiętać, iż silikon nie oddziałuje na budowę włosa, nie usprawnia jego stanu, tylko okrywa go dokładnie z zewnątrz, zapobiegając tym samym jego odnowę. Włosy pokryte silikonem trudniej także poddać zabiegowi koloryzacji.

Czy kosztowne szampony są lepsze od tychże tańszych?
Liczy się skład produktu, nie jego cena. Gdy szampon jest bezpieczny dla włosów, nie zawiera niebezpiecznych składników, tymczasem w swoim składzie ma jak największą ilość naturalnych składników (wyciąg z henny, olej ze słodkich migdałów itp.), jest uzupełniony o witaminy z grupy B bądź także witaminę E, jakie zabezpieczają włosy, lub także zawierają kolagen, lizynę oraz potrzebne dla włosów biopierwiastki (glin, cynk, miedź, potas, magnez), jest to artykuł wart polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here