Właściwa pielęgnacja włosów

Profesjonalna pielęgnacja włosów wymaga od nas znajomości naszego rodzaju włosa. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, ale nie zawsze wszystkie są właściwe właśnie dla nas. Zazwyczaj możemy udać się do fachowca, czyli do fryzjera, który ukończył kurs i zna się też na trychologii. Trychologia zajmuje się włosami oraz skórą głowy, jeśli więc mamy jakikolwiek problem należałoby udać się właśnie do trychologa. Nie koniecznie jest to lekarz, ale osoba, która doskonale zna się na problemach ludzi z włosami oraz ze skórą głowy. Trycholog doradza, które preparaty są dla nas właściwe, możemy też poddać się badaniom struktury włosa i ustalić, czy z naszymi cebulkami jest wszystko w porządku. Zniszczone cebulki włosów mogą łatwo wypadać i wtedy zaczynam łysieć. Łysienie może mieć różne formy, możemy tracić włosy w pewnych miejscach oraz plackami. Na wypadanie włosów wpływa bardzo wiele rzeczy.

Co wpływa na wypadanie włosów
– zbyt duża ilość hormonu męskiego (androgenu)
– niewłaściwa dieta – zbyt duża ilość cukrów oraz tłuszczu utwardzonego, brak warzyw, owoców oraz błonnika
– papierosy oraz alkohol
– nadmierne ilości kawy oraz mocnej czarnej herbaty
– choroby autoimmunologiczne – organizm traktuje włosy jako swojego wroga i zaczyna je eliminować

To tylko niektóre przyczyny wypadania włosów. Niewłaściwe kosmetyki wpływają też na to jak zachowuje się skóra głowy. Możemy mieć łupież albo łuszczycę. Te choroby również należy skonsultować ze specjalistą, doradzi nam czego powinniśmy używać a czego koniecznie się pozbyć z naszej łazienki. Niektóre szampony i preparaty zawierają substancję, które bardzo nam szkodzą, obciążają nasze włosy i powodują, że skóra głowy nadmiernie się przesusza i staje się idealną pożywką dla grzybów i bakterii. Takie mikroorganizmy powodują, że powstaje stan zapalny, nazywamy to łupieżem. Warto dbać więc o włosy w sposób rozsądny. Stosować kosmetyki na bazie naturalnych substancji oraz ziół. Również organizm powinien być odpowiednio wzmocniony witaminami oraz minerałami, kiedy nie chcemy łykać suplementów na włosy i paznokcie możemy sami zaopatrzyć się w takie witaminy i minerały. Możemy na przykład zaparzać sobie herbatkę z pokrzywy oraz ze skrzypu. Rośliny te bardzo skutecznie wzmacniają włosy, powodują, że nie wydają a cebulki są mocne i zdrowe.
Warto też uwzględnić to, jaki mamy rodzaj włosów. Jest to niezwykle istotne ponieważ włosy kręcone kosmetyki mają inne, a do włosów prostych użyjemy znaczniej różniejszych preparatów. Na pewno trzeba ochraniać włosy przed stosowaniem prostownic oraz lokówek. Kiedy suszymy włosy róbmy to specjalnymi suszarkami, które ozonują powietrze. Badania dowodzą, że włosy wtedy mniej się uszkadzają i nie puszą się. Kiedy chcemy wzmocnić w sposób naturalny nasze loki to możemy wcierać w nie olejek kokosowy, olejek arganowy albo prosty, apteczny olej rycynowy. Rycyna doskonale chroni włosy oraz skórę głowy, powoduje, że nasza fryzura wygląda niesamowicie. Włosy po zastosowaniu jedwabiu są raczej śliskie i miękkie, niektórych może to denerwować. Kobiety bardzo często decydują się na keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg bardzo pracochłonny i dość uciążliwy dla osoby, która go wykonuje. Na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz maseczkę na twarzy. Zabieg ten ma bardzo nieprzyjemny zapach. Kreatyna powoduje, że naturalnie kręcone włosy zaczynają się prostować, dla niektórych pań jest to zbawienie, ponieważ nie wszyscy lubią swoje niesforne loki. Tak samo trzeba dbać o włosy krótkie, zwłaszcza kiedy często poddajemy je zabiegom w salonach fryzjerskich. Na przykład farbowane włosy bardzo się niszczą, jeszcze bardziej uszkadzamy strukturę włosa, kiedy zaczynamy rozjaśniać nasz kolor i nanosić na to farbę. Lepiej robić to w profesjonalnych salonach, używają oni lepszych kosmetyków niż te, które dostępne są w drogeriach i w marketach. Dodatkowo fryzjer wie, kiedy nastąpi moment odbarwienia włosa i właśnie w tym momencie przerywa zabieg. Później nasze włosy zostają chronione specjalnymi kosmetykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here