Kroplówka witaminowa

0
1986

Jako pierwszy na pomysł kroplówki witaminowej wpadł lekarz z Baltimore doktor John Myers, który połączył lecznicze działanie witaminy B i C, dodał wapń i magnez, i zaordynował pacjentom wykazującym oznaki przemęczenia i wyczerpania. Były to pod czasy pionierskie, sama procedura budziła zdumienie, ale wlewy witaminowe zaczęły sobie przecierać sobie drogę.

Medycyna poszła naprzód i wraz z rozwojem nauk medycznych i żywieniowych wiemy coraz więcej o roli, jaką dla utrzymania nas w jako takiej kondycji odgrywają witaminy i minerały. Orientujemy się też, że duża część społeczeństwa balansuje na cienkiej granicy stanów niedoborowych. Skąd to się wzięło? Szaleńcze tempo życia i wszechobecny stres, monotonna wyprana za składników odżywczych dieta i postępujące zanieczyszczenie środowiska wystawiają organizm każdego z nas na ciężką próbę. Zaowocowało to nieprawdopodobnym przyśpieszeniem na rynku suplementów, który wyceniany jest dziś na miliardy złotych.

W odróżnieniu jednak od suplementów przyjmowanych drogą doustną, wlewy dożylne Gdańsk, takie jak te wymyślone przez doktora Myers’a, działają błyskawicznie. Zależnie od składu ordynuje się je w stanach przemęczenia, po przebytych kontuzjach dla przyspieszenia regeneracji i odbudowy, dla wzmocnienia w stanach rekonwalescencji, dla spowolnienia procesów starzenia, a nawet na kaca. Zwykle, oprócz soli fizjologicznej zawierają zestaw witamin A, B, C, D i E, kwas foliowy, potas, magnez, wapń, sód i biotynę, ale to może się różnić, zależnie od potrzeb i decyzji lekarza. Kroplówki witaminowe Sopot spowszedniały i upowszechniły się, do czego w dużej mierze przyczyniło się grono celebrytów, jakże chętnie fotografujących się na tle worka z koktajlem. Słusznie oczekują, że kroplówka witaminowa Gdańsk w ekspresowym tempie uzupełni niedobory, oczyści i zregeneruje nadwyrężony ciężką pracą organizm, jak również poprawi kondycję włosów, skóry i paznokci.

Nie ma się czego obawiać, pod warunkiem, że nie drżysz na widok igły. Zabieg przeprowadzany jest w sterylnym otoczeniu gabinetu przy pomocy jednorazowego sprzętu. Trwa około pół godziny, nie boli, poza samym momentem wkłucia. Poprzedzony jest rozmową z lekarzem, który podczas wywiadu z pacjentem zdecyduje o składzie koktajlu. Bezwzględnymi przeciwwskazanymi są ciąża i chemioterapia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here