Objawy bolesnego wzwodu

Wśród najczęściej występujących dolegliwości i chorób dotykających mężczyzn należą te związane z prąciem. Zaburzenia erekcji, które można skutecznie leczyć, stosując tabletki zawierające syldenafil, takie jak Maxon Forte, wydaje się być najbardziej rozpowszechnione w społeczeństwie. Okazuje się jednak, że są groźniejsze problemy niż impotencja. Do tej grupy należy priapizm, czyli bolesny wzwód. Niestety schorzenie to bywa bagatelizowane, stanowiąc zarazem całkiem wdzięczny temat do niewybrednych żartów.

Jak powstaje bolesny wzwód?

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, warto przybliżyć podstawy anatomii oraz mechanizmy funkcjonowania męskiego ciała. Prącie zbudowane jest z dwóch ciał jamistych, pomiędzy którymi znajduje się ciało gąbczaste. W sytuacji podniecenia seksualnego dochodzi do uwalniania tlenku azotu, co przekłada się na doprowadzenie krwi do penisa. Staje się on sztywniejszy i większy. Głównym bodźcem odpowiadającym za dopływ krwi do penisa jest podniecenie seksualne, pojawiające się wskutek pocałunków, masturbacji, fantazji czy oglądania treści erotycznych bądź pornograficznych. Są sytuacje wyjątkowe – będące anomaliami – kiedy wzwodowi nie towarzyszy stan napięcia seksualnego. Terminem określającym to zjawisko jest priapizm – więcej przeczytasz tutaj: https://maxonforte.pl/priapizm-czyli-bolesny-wzwod-przyczyny-objawy-leczenie/

Rodzaje priapizmu

Priapizm niedokrwienny zalicza się do najczęściej występujących w populacji. Pojawia się on, kiedy krew w prawidłowy sposób dostaje się do penisa, ale nie może odpłynąć, co ma miejsce po wytrysku lub kiedy samoczynnie spada podniecenie seksualne. Dużo rzadziej występuje priapizm spowodowany przedawkowaniem leków na potencję.

W sytuacjach problemów ze wzwodem tabletki typu Maxon Forte czy Maxon Active są godnym rekomendacji rozwiązaniem. Oba produkty – Maxon Forte i Maxon Active – różnią się jedynie dawką głównego składnika.

Tak jak w przypadku każdego leku, przy przyjmowaniu trzeba trzymać się wytycznych dotyczących dawkowania. W sytuacjach ekstremalnych może bowiem dochodzić do patologii, takiej właśnie jak priapizm. Osoby sięgające po pigułki bądź drażetki z sildenafilem w nadmiarze winny liczyć się ze skutkami ubocznymi. Eksperymentowanie z lekami na potencję, podobnie jak z innymi medykamentami, nie jest właściwym ani rozsądnym pomysłem.

Przyczyny bolesnego wzwodu

Patologiczny wzwód, taki jak priapizm niedokrwienny, może skutkować martwicą członka i tym samym doprowadzić do jego amputacji. Zdarzają się przypadki posocznicy (sepsy) i nawet zgonu. Dlatego przy objawach należy szukać przyczyn w stanie zdrowia. Priapizm bywa objawem innych chorób układu krążenia (np. białaczki). Także czynniki zewnętrzne, jak alkohol, urazy okolic narządów płciowych czy jad niektórych zwierząt mogą skutkować bolesnym wzwodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here