Klej do przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania oraz zagęszczania rzęs staje się coraz bardziej powszechny pośród nowoczesnych pań – i ciężko się dziwić. Przedłużane rzęsy, zrobione w specjalistyczny sposób, prezentują się rewelacyjnie. Ponadto są niezwykle praktyczne – sztuczne rzęsy pozwolą zrezygnować z potrzeby codziennego makijażu. Jednak żeby wykonać zabieg przedłużania oraz zagęszczania sztucznych rzęs trzeb być wyposażonym we właściwe artykuły – jest to zwłaszcza istotne dla salonów kosmetycznych, do których przychodzą klientki. Pragnąc, aby zabieg przedłużania rzęs był dobrze wykonany oraz aby klientka była usatysfakcjonowana, trzeba mieć zarówno umiejętności oraz dobre urządzenia. Do zabiegu przedłużania rzęs, niezbędnych jest parę przyborów, w tym przede wszystkim sztuczne rzęsy. Wybór ich rozmiaru oraz techniki doklejania rzęs są już osobną sprawą, jednakże jednakowo istotny jest właściwy klej. Ma on ważne znaczenie, dla wykonania zabiegu przedłużania oraz zagęszczania rzęs.

Jak wybrać klej do przedłużania rzęs?
Kleje do rzęs różnią się wieloma elementami. Podstawowym założeniem wyboru kleju, to poziom umiejętności stylistki rzęs. Początkująca kosmetyczka, winna stosować kleju, jaki wolno schnie – dzięki temu będzie mogła dobrze oraz sprawnie łączyć każdą rzęsę czy kępkę rzęs (zależy jaką formą przeprowadzany jest zabieg). Taki typ kleju ma także własne minusy – choćby przedłużenie całego zabiegu.
Dobierając klej do rzęs miejmy na uwadze także, iż oko to niezwykle delikatny organ więc dobierzmy klej, jaki jest bezpieczny oraz nie będzie podrażniał oczu. Pamiętajmy, iż klej jest spoiwem pomiędzy rzęsą sztuczną oraz naturalną, i więc znajduje się niezwykle blisko oka. Klej do rzęs winien mieć dokładnie określony skład, na jakiego bazie będzie można wywnioskować, czy jest bezpieczny dla klientek. Niezwykle ogromne znaczenie przy doborze kleju ma temperatura oraz wilgoć powietrze w pomieszczeniu, w jakim wykonuje się zabiegi zakładania sztucznych rzęs. Należałoby to wymierzyć oraz wybrać klej, jaki działa tak jak powinien właśnie w takich warunkach. Niewątpliwie, należałoby wziąć pod uwagę, iż zarówno temperatura jak również wilgoć w pomieszczeniu może się zmieniać – jest to uzależnione od rozmaitych elementów, jak chociażby pogoda. Temperaturę oraz wilgoć można kontrolować za pomocą urządzeń, takich jak nawilżacz powietrza itp. Jednakże należałoby także mieć pod ręką parę rozmaitych klejów, jakie odmiennie działają w zależności od warunków w konkretnym pomieszczeniu. Świadomość warunków, w jakich wykonujesz jest bardzo istotna oraz pozwala Ci na racjonalne dostosowywanie ich do takiego stopnia, żeby służyły Twojej pracy. Za wysoka temperatura spowoduje, iż rozpuszczalniki zamknięte w kleju będą szybciej odparowywać, co w konsekwencji doprowadza do mocniejszego gęstnienia kleju. Nabywając klej sprawdź w której temperaturze działa najlepiej. W nawiązaniu do wskazań dotyczących określonego kleju, należałoby zadbać o właściwe warunki w pomieszczeniu, w jakim robione są aplikacje. Dzięki temu unikniesz niespodzianek. Bardzo przydatna w owym przypadku okazuje się stacja pogodowa, jaka pomoże Ci ustalić, co należy zrobić, żeby warunki były doskonałe. Finalnie, należałoby rozważyć ile kleju oraz jak szybko zużywamy, i w związku z tym jakiej wielkości buteleczki kleju dobrać. Pamiętajmy, iż klej do rzęs po otwarciu służy dobrze do trzech miesięcy, jednakże najodpowiedniejsze właściwości zachowuje przez pierwszy miesiąc. Kleje do rzęs należą do gupy cyjanoakrylowych zatem ważną funkcję w ich działaniu odgrywa wilgoć powietrza. Za duża pobudza polimeryzację kleju, skutek – klej wysycha prędko, za niska wilgoć z kolei przedłuża okres wysychania. Dlatego także o rozmaitych porach roku możesz mieć wrażenie, iż klej, jaki znasz tak dobrze zachowuje się całkowicie inaczej. Identycznie jak w wypadku temperatury, należałoby zadbać także o właściwą wilgoć – z pomocą po raz następny przychodzi stacja pogodowa.

Mając na uwadze rzeczone punkty, nie winno być ciężko wybrać zestaw klejów do rzęs, dzięki którym zabiegi w salonie kosmetycznym będą w pełni specjalistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here