akwarium

Piękne akwarium to nie tylko atrakcyjnie prezentujące się ryby i rośliny, ale również cały szereg innych elementów dekoracyjnych, które powinniśmy tam umieścić. Wśród nich uwagę zwracają między innymi naturalne i sztuczne dekoracje, z których można stworzyć artystyczne, intrygujące aranżacje. Popatrzmy, co zatem warto umieścić w zbiorniku.

Przede wszystkim oświetlenie

Elementem wyposażenia, pełniącym zarówno ważną funkcję dla rozwoju roślin i zwierząt, jak i funkcję ozdobną, jest oświetlenie. Nowoczesne lampy LED pozwalają bowiem na stworzenie aranżacji, która może prezentować się bardzo różnorodnie. Posiadają kilka trybów świecenia: dzienny, nocny i przypominający zachód słońca. Dzięki temu możliwe jest stworzenie w akwarium warunków przypominających naturalne, a jednocześnie obserwacja życia zarówno nocnego, jak i dziennego. Nie ukrywajmy – różne kolory i natężenia światła to też gwarancja pięknego wyeksponowania wszystkich ozdób.

Naturalne korzenie i skały

Kolejnymi elementami wyposażenia są naturalne dodatki do akwarium, takie jak korzenie i skałki. Dzięki nim zbiornika zaczyna przypominać prawdziwy akwen, z urozmaiconym podłożem i ciekawymi dodatkami, które najpewniej można by było znaleźć również na dnie jeziora czy morza.

Co bardzo ważne, naturalne korzenie i skały są w pełni ekologiczne. Świetnie prezentują się w wodzie, a dzięki temu, że mają przyrodnicze pochodzenie, są całkowicie bezpieczne dla rybek i roślin.

Ceramiczne ozdoby

Jednymi z najbardziej popularnych wyborów są ozdoby ceramiczne, które sprawiają, że akwarium nabiera zupełnie nowego charakteru. Dzięki nim można z niego stworzyć prawdziwie klimatyczny element wystroju: przypominający dno morza, na którym zatonął piracki statek, czy też jezioro, które powstało na obszarze zatopionego, pradawnego zamku. Takie dodatki sprawiają, że akwarium zaczyna przypominać oddzielny, baśniowy świat – na pewno spodoba się dzięki temu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Ceramiczne ozdoby mają także inną zaletę: są wykonane z materiału, który jest bardzo odporny na działanie wody i bezpieczny dla stworzeń, które w niej żyją. Dzięki wykorzystaniu ceramicznych ozdób będziesz miał więc pewność, że twoje ryby i rośliny zawsze pozostaną piękne i zdrowe, a same elementy wyposażenia posłużą im przez wiele lat.

Nie tylko ze względu na estetykę

Każda ozdoba akwariowa powinna, oprócz swojej funkcji estetycznej, posiadać także funkcje praktyczne. Przejścia, zagłębienia i kryjówki, które się w niej znajdą, to idealne miejsca dla ryb, które chciałyby odpocząć lub uciec przed groźniejszymi osobnikami. Mogą znaleźć tam schronienie także przed ciekawskim wzrokiem dzieci, gości czy innych domowych zwierząt. Dlatego też powinniśmy zawsze wybierać takie elementy, które będą nie tylko piękne wizualnie, ale również pomogą naszym rybkom w spokojnym i przyjemnym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here