Henna na rzęsy

Henna to niedrodzy oraz pewny sposób na przyciemnienie oraz uwydatnienie odcienia brwi oraz rzęs. Gdy poszukujesz rozwiązania kłopotu codziennego makijażu, to dzięki hennie nie będziesz musiała niepokoić się o odcień rzęs oraz brwi chociażby przez 3-4 tygodnie.

Typy henny
Hennę zakupić możemy w drogeriach, i również przez internet. Zwykle jest ona w dwóch postaciach – żelowej czy rozdrobnionej, jaką należy połączyć we właściwych proporcjach z wodą utlenioną zgodnie z załączoną instrukcją. Nowicjuszom niewątpliwie zalecany jest jednakże produkt w postaci żelu – jest on niewątpliwie lepszy w wykorzystaniu. W drogeriach zakupić możemy hennę w dwóch odcieniach – czarnym oraz brązowym, jakie można łączyć, aby uzyskać właściwy kolor. W gabinetach kosmetycznych wybór będzie trochę większy, więc, jeśli mamy kłopoty z wyborem koloru, należałoby zrobić taki zabieg u kosmetyczki.

Henna na rzęsy
Gdy chcemy wyeksponować własne rzęsy oraz poszukujemy alternatywy dla przedłużania, interesującą propozycją jest henna na rzęsy. Przyciemnia prawdziwe włoski oraz nadaje im blasku. Czy sprawdzi się u każdego? Rezultaty będą niewątpliwie widoczniejsze na jasnych rzęsach, gdyż henna podbija o parę tonów naturalny odcień. Na ciemnych rzęsach efekt może nie być tak widoczny na całkowitej długości, a tylko na końcówkach rzęs. Chociaż otrzymany odcień może się różnić w zależności od pierwszego koloru rzęs, należałoby zdecydować się na hennę, gdy nie mamy czasu na stałe używanie maskary. To dobry, naturalny sposób na przyciemnienie rzęs.

Przed malowaniem henną
Test uczuleniowy polega na pokryciu środka na teren o wielkości monety 1 groszowej na teren tuż za uchem czy w zgięciu łokcia. Po wyschnięciu środka, należy odczekać co najmniej 24 godziny oraz obserwować reakcję skóry. Gdy nie zaobserwujemy nieprzyjemnych symptomów, możemy przystąpić do malowania. Zwłaszcza istotne jest, aby dobrze wybrać odcień do brwi. Na starcie lepiej nie wybierać intensywnych odcieni, gdyż nie wiemy jak szybko oraz mocno nasze włosy złapią odcień oraz pomimo stosowania się do wskazań przedstawionych na ulotce, odcień może wyjść za ciemny. Można także dobrać hennę w żelu, jaka z reguły jest delikatniejsza oraz zapewnia delikatniejszy rezultat. Środki do domowego farbowania kosztują od paru do kilkunastu złotych oraz starczają chociażby na kilkanaście aplikacji.

Jak założyć hennę na rzęsy?
Farbowaniom rzęs henną musi wyprzedzać właściwe przygotowanie. Przede wszystkim należy wyposażyć się w gaziki kosmetyczne. Taki płatek należy zamoczyć wazeliną oraz nałożyć na powiece. Dzięki temu można się uchronić się przed zanieczyszczeniem skóry. Do wykorzystania można dobrać hennę w żelu (stosuje się ją łatwiej) lub hennę w proszku (ową należy rozmieszać z wodą utlenioną w odpowiednich proporcjach). Potem należy zrobić roztwór z henny oraz nałożyć go na rzęsy na całkowitej ich długości. Henna na rzęsy winna być nakładana stopniowo, ponieważ jedynie takie podejście zapewnia rozprowadzenie jej po całkowitej powierzchni. Po paru minutach (w zależności od efektów, które się pragnie uzyskać: im dłużej, tym ciemniejsze będą włoski), starczy umyć substancję wodą oraz gotowe.

Czy henna sprawdzi się na krótkich rzęsach?
Gdy mamy naturalnie długie oraz gęste rzęsy, henna pozwala je doskonale podkreślić. Co w wypadku krótkich? Nim udamy się do kosmetyczki na hennę, możemy wzmocnić własne rzęsy, wzbudzić ich wzrost oraz pogrubić je. Wtedy rezultaty malowania henną będą większe. Najlepsza opcja to kuracja pobudzająca rozwój, jaką najlepiej zacząć na miesiąc przez przewidywanym złożeniem henny. Odżywki do rzęs potrzebują paru tygodni, aby odbudować oraz pogrubić rzęsy.

Czy henna niszczy rzęsy?
Naturalna henna, więc farba osiągnięta z opalanej oraz proszkowanej indyjskiej rośliny, to produkt jak najbardziej bezpieczny. Nie niszczy rzęs, wręcz może je ponadto wzmacniać oraz chronić. Pigmenty roślinne mogą być z przeznaczeniem wykorzystywane do malowania tak delikatnych włosów. Należy jednakże wybierać henny oryginalne, bez niepotrzebnych dodatków oraz konserwantów, jakie mogą powodować reakcje uczuleniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here