Pielęgnacja włosów kręconych

Piękne włosy to przede wszystkim takie, które są zadbane i błyszczące. Nie każdy jednak wie, co zrobić, żeby właściwie o nie zadbać, a niektórzy, mimo że stosują różnego rodzaju preparaty, to i tak wciąż narzekają na to, że ich włosy nie wyglądają tak, jakby tego chcieli. Zdarza się to dość często i z reguły wówczas, gdy stosuje się niewłaściwie dobrane kosmetyki. Warto bowiem wiedzieć, że inne są polecane do włosów kręconych, a jeszcze inne do włosów prostych. Podobnie, gdy ma się włosy łamliwe, to należy używać szamponu, a także odżywki, która jest przeznaczona do tego rodzaju włosów. Dziewczyny, które mają włosy proste, bardzo często chcą mieć kręcone. Jest to przewrotność, którą można bardzo łatwo zaobserwować. Warto jednak wiedzieć, że kobiety, które mają ten drugi rodzaj włosów, mają znacznie utrudnione życie. Pielęgnacja włosów kręconych jest niezwykle skomplikowana, a to dlatego, że włosy te puszą się, gdy jest wilgotno i bardzo trudno je ujarzmić, jeśli nie stosuje się właściwie dobranych kosmetyków.

Jednym z podstawowych jest oczywiście szampon. Powinien on być dobrze dobrany i idealnie, gdy zawiera ekstrakty z roślin, które sprawiają, że włosy zaczynają się lepiej układać i nie są tak podatne na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli ma się taki rodzaj włosów, to niezbędne jest także stosowanie odżywek, a także masek. Te pierwsze mają mniejsze działanie i nie wpływają tak bardzo na strukturę włosa. Z kolei maski odznaczają się silniejszym działaniem i jeśli stosuje się je regularnie, to w niedługim czasie można zobaczyć efekty, które wynikają z ich stosowania. Włosy stają się sprężyste, a loki są bardziej skręcone i podkreślone. Jeśli chce się utrzymać takie efekt dłużej, to konieczne jest także stosowanie olejków z bambusa. Roślina ta ma niezwykłe właściwości. A jeśli olejek taki wetrze się we włosy, to stają się one niesamowicie lśniące i sprężyste. Ta druga cecha szczególnie przypada do gustu osobom, które mają kręcone włosy. Wiedzą one bowiem, jak trudno o nie dbać i że niejednokrotnie nie prezentują się dobrze.

W każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim można zakupić kosmetyki i preparaty, które ułatwiają codzienną pielęgnację. Jeśli do tego farbuje się włosy, to trzeba wiedzieć, że na pewno są one mocno zniszczone. Włosy kręcone znacznie szybciej wchłaniają farbę, ale także lepiej przyswajają składniki, które zawarte są w maskach, co oczywiście jest dobrą wiadomością. Jeśli marzy się o takich włosach, to niekoniecznie trzeba robić sobie trwałą ondulację. Można zakręcić włosy lokówką albo prostownicą. Wszystko jednak zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Stosując to drugie urządzenie, powstają fale, które są w obecnym sezonie bardzo modne i niemal każda dziewczyna marzy, żeby właśnie mieć taką fryzurę. Fale bardzo ładnie prezentują się, gdy ma się zrobione pasemka. Najlepiej jasne. Wówczas widać refleksy i cała fryzura wydaje się lekka i dobrze ułożona. Refleksy można wykonać w każdym salonie fryzjerskim i jest to zabieg, który zaliczany jest do tak zwanych podstawowych. Wykonanie ich nie wymaga posiadania wielkich umiejętności, ale mimo to warto dobrze dobierać fryzjera, który będzie zajmował się włosami. Lepiej odwiedzać renomowane salony i fryzjerów, do których już się wcześniej chodziło i było się zadowolonym.

Takie działanie sprawia, że nie jest się rozczarowanym i włosy prezentują się dobrze, a o to w dużej mierze chodzi. Fryzjer z całą pewnością doradzi, jakich kosmetyków używać, żeby móc cieszyć się sprężystymi włosami. Jeśli stosuje się tego typu preparaty regularnie, to istnieje duża szansa, że włosy nie będą przesuszone, a także, że będą się dobrze układały bez względu na pogodę. W takiej sytuacji nie jest straszny deszcz ani intensywne słońce, które sprawia, że włosy farbowane tracą blask, a kolor nie jest wówczas tak intensywny, jak bezpośrednio po farbowaniu. Regularne dbanie o stan włosów z całą pewnością wyjdzie na dobre, więc warto pamiętać o odżywkach i maskach, które poprawiają ich wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here