Dobry szampon do włosów

Jak wybrać dobry szampon do włosów? W duecie z odżywką to jemu poświęca się mniej uwagi – ma po prostu oczyszczać. Zapominamy, iż nieodpowiednio przystosowany do włosów może im zaszkodzić.

Mając tak duży dobór szamponów do włosów, należałoby pomyśleć o odpowiednim jego wyborze do swoich, osobistych potrzeb oraz dobrać taki, jaki doskonale będzie pasował do gustu oraz formy włosów. Pragnąc dobrać dobrze i dobrze, należałoby przemyśleć zakup specjalistycznego szamponu, to oznacza takiego, jaki przede wszystkim będzie prezentował się swoją doskonałą klasą i również wskazanym spectrum zastosowania.

Jaki masz rodzaj skóry głowy?
Skóra głowy jest jak gleba dla Twoich włosów. Jeśli gleba jest niezdrowa czy niebrana pod uwagę podczas sadzenia, uprawa zwykle kończy się fiaskiem. Nim rozpoczniesz myśleć o zakupie szamponu, powinniście przede wszystkim dobrze ustalić rodzaj własnej skóry głowy. Nie wszyscy bowiem wiedzą, iż szampon do włosów dobrze wybiera się przede wszystkim zgodnie z rodzajem skóry, tymczasem rodzaj włosów w większym stopniu określa odpowiedni dobór odżywki.

Ogólnie rodzaj skóry głowy może być suchy czy przetłuszczający się i również prezentować stan pośredni, wielokrotnie określany normalnym. Wielokrotnie stan skóry głowy zmienia się w zależności od pory roku. Zimą ma skłonność do przesuszania się, tymczasem podczas wilgotnego lata czy w wilgotnej porze przejściowej, zaczyna się zazwyczaj trochę przetłuszczać. Z tego względu nie należałoby korzystać z tego samego rodzaju szamponu przez cały rok. Jest to jeden z przeważnie robionych błędów podczas pielęgnacji włosów, czego poważną konsekwencją może być również zbytnie wypadanie włosów, rozdwajające się końcówki czy znacznie przetłuszczona fryzura.

Szampony z SLS – nie dla każdego
Na sklepowych półkach odnajdziemy dziesiątki popularnych szamponów, jakie rozchodzą się niczym świeże bułeczki. Wielu klientów kieruje się pięknym aromatem, elastycznością włosów po myciu, lub efektywnością butelki. Podstawowym czynnikiem, dla którego powinnaś dobrać odpowiedni szampon do włosów, jest jednakże jego jakość. Większość popularnych szamponów ma w swoim składzie tzw. „SLSy” SLS to związki sztuczne definiowane jako detergenty. Dodawane są do szamponów oraz mydeł z racji na ogromne właściwości pieniące i czyszczące (również odtłuszczające; odnajdziemy je także w płynach do naczyń). Badania pokazują, iż nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia pod warunkiem precyzyjnego ich umycia. Niestety mogą działać podrażniająco na skórę głowy, powodować reakcje uczuleniowe, i chociażby wywoływać wypadanie włosów. Gdy zatem masz kłopoty dermatologiczne ze skórą głowy, wypadające włosy, twoja skóra jest skłonna do nadwrażliwości czy zmagasz się ze zbytnim łojotokiem głowy, dobierz odpowiedni szampon do włosów bez SLS oraz SLES. Gdy jednakże zdecydujesz się na kosmetyki z owym składem, pamiętaj o precyzyjnym myciu włosów i skóry głowy.

Jak często zmieniać szampon do włosów?
Jedno z częściej pojawiających się pytań dotyczy tego, czy szampon do włosów należy zmieniać. Nie ma na to zasady.

Poplecznicy owej praktyki oznaczają, iż wraz z biegiem czasu oraz skutkami pielęgnacji zmieniają się potrzeby naszych włosów oraz skóry głowy. Więc należy zmieniać szampony do włosów tak często, jak powstaje to z ich potrzeb. Gdy przestają być niedostatecznie nawilżone, możemy odłożyć szampon do włosów suchych na rzecz takiego, jaki dodaje objętości itd. Przeciwnicy stałych wymian szamponów stwierdzają tymczasem, iż wykorzystują od wielu lat tenże sam artykuł oraz nie mają konieczności wymiany.

Doskonałym konsensusem jest posiadanie dwóch popularnych szamponów. Określmy dwie najistotniejsze potrzeby własnych włosów (np. przetłuszczanie się skóry głowy oraz rozdwajające się końcówki), i potem wykorzystujmy naprzemiennie dopasowane do tychże potrzeb szampony (np. przeciwdziałający przetłuszczaniu się włosów oraz proteinowy o oddziaływaniu wspierającym). Zamiast po prostu wielokrotnie wymieniać szampon do włosów, rozpocznijmy odpowiadać na potrzeby włosów oraz skóry głowy. Wygląd włosów i ich kłopoty to najdoskonalsza porada, jaki szampon do włosów dobrać. Chociaż szampon jest do włosów, to ma oczyszczać zwłaszcza skórę głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here