Dlaczego warto zdecydować się na naukę języka angielskiego

Ludzie bardzo często zastanawiają się czy znajomość języka angielskiego jest wymagana wszędzie. Dlaczego warto zdecydować się na naukę wspomnianego języka? Jakie są korzyści z umiejętności mówienia w języku angielskim?

Możliwość wyższych zarobków

Osoba, która zna język angielski zdecydowanie zyska w oczach przedsiębiorstwa. Jak wiadomo pracodawcy przeważnie płacą więcej pracownikom posługującym się językiem obcym. Nie wszyscy mają świadomość, że znajomość omawianego języka na najwyższym poziomie umożliwia zarabiać nawet 6076 zł brutto miesięcznie.

Z kolei osoby, które poznały język angielski w stopniu średnim mogły w zeszłym roku liczyć na wzrost wynagrodzenia o kilkaset złotych. Przykładowo kierownicy działów finansowych posługujący się językiem angielskim mogli liczyć na wynagrodzenia w wysokości 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Znajomość języka angielskiego pozwala na otrzymywanie więcej ofert pracy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w ponad 80% ofert umieszczony jest wymóg związany ze znajomością języka angielskiego. Osoby, które zatem znają omawiany język na poziomie komunikatywnym mogą zdecydowanie rozszerzyć możliwości współpracy.

Ponadto znane portale biznesowe, jak linkedin.com czy gioldenline.pl umożliwiają na otrzymywanie ofert pracy nie tylko z kraju, ale również z zagranicy, gdzie wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Zdecydowanie lepsze postrzeganie przez pracodawcę i współpracowników

Warto mieć świadomość, że szczególnie zagranicą osoby posługujące się językiem angielskim są zdecydowanie lepiej postrzegane przez innych. Oczywiście pracownicy, którzy nie potrafią komunikować się w języku obcym znajdą pracę zagranicą, jednak muszą liczyć się z otrzymaniem gorszych warunków finansowych od osób z podobnymi kwalifikacjami, które jednak znają omawiany język.

Znajomość języka angielskiego pozwala nie tylko i wyłącznie na zbudowanie relacji z pracodawcą, ale również zaprezentowanie się przez opowiadanie o sobie. Osoba, która nie potrafi dogadać się z drugim człowiekiem, nie będzie w stanie zrobić z nim biznesu. Ponadto nie jest możliwe zbudowanie dobrej relacji z drugim człowiekiem bez jego poznania. W przypadku, gdy partnerzy czy współpracownicy nie będą nic wiedzieli o danej osobie, zdecydowanie trudniej będzie im ją polubić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here