jaką koszulę i bluzkę wybrać dla malucha?

Modne bluzki i koszule dziecięce, stanowią dopełnienie każdej stylizacji. Bez znaczenia czy to stylizacja dla chłopca, czy dla dziewczynki. W garderobie naszego dziecka powinno znaleźć się chociażby kilka sztuk bluzek i koszul, każda na inną okazje.

W zależności od okoliczności, bluzki i koszule dziecięce mogą być wykorzystywane jako element stroju na ważną imprezę lub stanowić element codziennego ubioru, gdy połączymy ze je spodniami lub spódniczką.

Czym należy się kierować, podczas wyboru bluzki i koszuli dziecięcej?

Idealna bluzka i koszula dziecięca powinna być przede wszystkim wykonana z najwyższej jakości materiałów. Które zapewnią trwałość i będą odporne na uszkodzenia. Materiał, z którego wykonane są bluzki i koszule, powinien być jak najbardziej przewiewny. Dzięki temu skóra może swobodnie oddychać, a dziecko nie będzie się nadmiernie pocić. Najlepiej tutaj się sprawdzą naturalne tkaniny.

Wybierając bluzkę i koszule dziecięcą warto kupić taki model, do którego produkcji wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Wtedy bluzka i koszula będą odporne na gniecenie oraz bardzo łatwo będzie utrzymać je w czystości.

Bluzki i koszule dziecięce - jakie są rodzaje?

Przeznaczenie bluzki i koszuli dziecięcej

W sklepach jest cała masa bluzek i koszul dziecięcych, to jaką wybierzemy zależy w głównej mierze od tego, na jaką okazję ma być bluzka lub koszula dziecięca. Inna koszula sprawdzi się podczas okoliczności szkolnej, a inna podczas imprezy urodzinowej. W przypadku, gdy dziecko czeka ważna impreza rodzinna, najlepszym wyborem będzie biała lub błękitna koszula u chłopców, z kolei u dziewczynki świetnie sprawdza klasyczny róż, ale w pastelowej odsłonie. Jeżeli chodzi o strukturę, najlepsza będzie gładka koszula.

Gdy dziecko wybiera się na jakąś mniej formalną imprezę, świetnie sprawdzi się koszula z luźnym kołnierzykiem oraz w delikatne wzorki. Jako koszula na co dzień, zda egzamin bawełniana koszula w kratkę, która ostatnio jest bardzo modna.

Kolejny ważny aspekt to długość rękawa, bardziej uniwersalną wersją jest koszula z długim rękawem, ponieważ zawsze możemy go podwinąć i w ten sposób uzyskamy krótki rękaw.

Przeczytaj też: http://www.bycmama.pl/pizamy-dzieciece-jaka-bedzie-odpowiednia-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here