Co zrobić by urodziny dla dzieci się udały

Przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla dzieci to zawsze nie lada wyzwanie. Każdemu rodzicowi zależy przecież by sprawiło ono jak najwięcej radości i na długo zapisało się w pamięci dziecka. Przecież najważniejsze co pozostaje po takim przyjęciu to właśnie wspomnienia. Z naszymi radami przyjęcie na pewno się uda.

Warto zacząć planować nieco wcześniej

Przygotowanie przyjęcia z odpowiednim wyprzedzeniem nie tylko daje gwarancje powodzenia, ale przede wszystkim oszczędzi mnóstwa nerwów. Miesiąc, a najlepiej dwa, przed planowaną datą warto się zastanowić, gdzie i w jakiej formie ma się odbyć przyjęcie. Jest to szczególnie ważne, jeśli urodziny dla dzieci chcesz zorganizować w jakiejś wynajmowanej sali.

Ważne jest też, by zawczasu pomyśleć o atrakcjach dla dzieci. Może się okazać konieczne zakupienie jakichś gadżetów i materiałów, jeśli chcesz te atrakcje organizować samodzielnie. Jeśli atrakcjami ma zająć się specjalny animator, to też koniecznie zarezerwuj u niego termin z odpowiednim wyprzedzeniem, omów też zabawy by trafiły w gusta Twojego dziecka i jego przyjaciół.

Pamiętaj o zaproszeniach

Przygotowanie zaproszeń to też bardzo ważny element przygotowań. Ważne jest jednak, by zrobić to odpowiednio wcześnie, i przekazać je tak, by o planowanych urodzinach dla dzieci dowiedzieli się także ich rodzice. To szczególnie ważne zwłaszcza przy mniejszych dzieciach, które rodzice muszą przywieźć i odebrać z przyjęcia.

Zaproszenia można zamówić, wydrukować na komputerze. Ale jeśli masz czas, warto zaprzęgnąć do tego zadania przyszłego solenizanta. Wspólne wykonanie zaproszeń z całą pewnością będzie doskonałą okazją do zabawy.

Tort, przekąski, i … kącik dla rodziców

Oprócz miejsca na przyjęcie i atrakcji koniecznie trzeba zadbać o przekąski. Urodziny dla dzieci nie miałyby sensu bez niewielkiej porcji słodyczy. Warto jednak oprócz chipsów, ciastek i żelek zadbać też o zdrowsze jedzenie. Mogą to być owoce lub kolorowe kanapki. I koniecznie musi być tort, najlepiej z dedykacją dla solenizanta.

Jeśli urodziny mają być dla tych mniejszych dzieci warto zadbać też o kącik z kawą i herbatą dla rodziców. Pewnie nie wszyscy będą chcieli jeździć w tę i z powrotem, i chętnie w takim miejscu poczekają, aż ich pociecha skończy się bawić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here