Zadbaj o swoje suche włosy

Jednym z najczęstszych problemów kobiet są przesuszone włosy, oczywiście z tą przypadłością można walczyć, ale warto wiedzieć jak sobie z nią radzić. W sklepach znajdziemy całą gamę kosmetyków, które niwelują ten problem, nie brakuje też domowych sposobów, żeby sobie z tym poradzić.

Szkodzi im wiele rzeczy
Przede wszystkim powinnyśmy poszukać takich produktów jak maska do włosów suchych, na półkach jest ich całe mnóstwo, ale z pewnością nie każdy będzie dobry. Ich skład może być bardzo różny, chociaż działanie zazwyczaj jest takie sobie, przede wszystkim mają nawilżyć włosy suche i zniszczone. Niestety obecnie jest wiele czynników, które nie sprzyjają naszym włosom i mają na nie bardzo zły wpływ. Przede wszystkim chodzi o to, jak my same je traktujemy. Otóż codzienne mycie, suszenie suszarką, prostowanie szczególnie sprawiają, że są one coraz bardziej suche, a końców rozdwajają się. Nie sprzyjają im również warunki atmosferyczne, zimą niszczy je mróz, a także noszenie czapek czy opasek lub innych nakryć głowy, z pewnością negatywnie działa na nie też smog. Latem z kolei wysusza je słońce, więc tak naprawdę maska do włosów suchych zawsze powinna znajdować się w naszej łazience, bowiem systematyczne jej używanie może skutecznie poprawić kondycję włosów i sprawić, że zawsze będą wyglądały dobrze. Jeżeli już znajdziemy taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia to zazwyczaj powinno się ją stosować nawet dwa czy trzy razy w tygodniu, aby nie dopuścić do przesuszenia. Jeżeli zależy nam na fryzurze powinnyśmy też przyjrzeć się temu, co jemy, ponieważ to też ma wpływ na wygląd włosa.

Warto dać im odpocząć
Nie od dziś wiadomo jak szkodliwe jest też wspomniane codzienne mycie włosów. Owszem każda z nas chce zawsze czuć się pewnie i mieć czyste, pachnące włosy, ale trzeba też czasami dać im trochę odpocząć i przetłuścić się. Jeżeli tylko mamy wolny dzień i nie musimy się nigdzie szykować, to warto włosów nie myć i nie traktować niczym innym. Jeżeli też nie ma takiej potrzeby to nie trzeba ich suszyć ani prostować, im częściej to robimy to stale im szkodzimy i psujemy strukturę włosów. Oczywiście, kiedy szukamy takiego produktu jak maska do włosów suchych, to na pewno trzeba sprawdzić skład danego kosmetyku. Warto zwracać uwagę na to, co się kupuje i jaki ma to skład, nie od dziś wiadomo, że czytanie etykiet to bardzo ważna sprawa i nie tyczy się to tylko produktów spożywczych. Im bardziej naturalny jest dany kosmetyk, tym lepiej. Sprawdźmy czy nie ma parabenów ani SLS i nie dajmy się skusić reklamie, bo nie zawsze mówią i pokazują one prawdę. Nawet jak coś reklamowane jest jako naturalne to niestety nie zawsze jest takie w rzeczywistości. Dzisiaj coraz częściej maska do włosów suchych zawiera różnego rodzaju olejki, ponieważ już od setek lat to właśnie oleje stosowane były jako najlepsze środki do dbałości o włosy.

A może zrób to sama?
Maska do włosów suchych może też zostać przygotowana samodzielnie przez nas w domu i nie jest to wcale nic tak skomplikowanego, jakby mogło się wydawać. Do dyspozycji mamy przecież całe mnóstwo różnych produktów, które potrafią nawilżyć włosy i zrobią to o wiele lepiej, niż kupne kosmetyki. Wystarczy chociażby kupić słoik oleju kokosowego, który idealnie będzie nadawał się na to, żeby podreperować nasze włosy. Olejowanie to nie jest wcale trudna czynność, na zwilżone włosy należy nałożyć olej kokosowy, na całej ich długości, można przy tym masować skórę głowy, ponieważ tym samym pobudzamy krążenie i cebulki włosów do wzrostu. Tak naolejowane włosy trzeba zawinąć w ręcznik i to bardzo dokładnie i szczelnie, na ręcznik można jeszcze nałożyć folię, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym wyciekaniem. Taka maska do włosów suchych idealnie spełni swoje zadanie jeżeli będziemy trzymali ją na głowie całą noc. Rano pozostanie nam jedynie dokładne umycie włosów i to koniec skomplikowanej kuracji. Warto powtarzać ją co około dwa lub trzy dni i wówczas po jakimś czasie efekt będzie najładniejszy, a przecież o to nam wszystkim chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here