Wypadanie włosów

Włosy wypadają z wielu różnych przyczyn. Najczęściej jest to spowodowane wahaniami hormonów, na przykład w okresie ciąży i karmienia piersią lub z powodu nadczynności bądź niedoczynności tarczycy.
Oczywiście powodem często jest również niedobór wielu witamin i mikroelementów. Zła dieta, uboga w witaminy i sole mineralne również może być powodem utraty włosów. Niekiedy utrata włosów jest też uwarunkowana genetycznie. Gdy włosy wypadają w zbyt dużych ilościach często niezbędna jest konsultacja u dermatologa, który oceni stan skóry głowy i wykluczy inne poważne choroby.
Aby zahamować wypadanie włosów witaminy są niezbędne i należy je regularnie przyjmować. Najlepiej zakupić suplementy diety z kompleksem witamin, między innymi biotyną, witaminami z grupy B, żelazem, cynkiem, a także z witaminami A i B. Substancje te są niezbędne aby wzmocnić włosy, nadać im blasku i pięknego wyglądu.
Hitem ostatnio są żelki wzmacniające włosy. Wiele kobiet ceni je za skuteczność i pyszny smak, jednak minusem jest fakt iż zawierają one cukier. Zazwyczaj przyjmuje się kilka żelków dziennie. Preparat ten posiada maksymalną dawkę biotyny, a dodatkowo jest pozbawiony glutenu, laktozy czy żelatyny. Żelki dostępne są w aptekach, drogeriach oraz w sklepach internetowych z witaminami. Za opakowanie należy zapłacić około 30 złotych.
Osoby, które nie lubią żelków mogą sięgnąć po biotynę i inne witaminy w formie tradycyjnych tabletek. Często są one dodatkowo wzbogacone krzemem i skrzypem polnym, który także ma doskonały wpływ na włosy. Tabletki pozbawione są cukru i substancji słodzących.
Oprócz suplementacji witaminami nie należy zapominać również o odpowiedniej pielęgnacji włosów.
Warto zainwestować w dobry, nawilżający szampon, a także regularnie stosować odżywki i maski do włosów. Odżywkę można nakładać po każdym myciu, z kolei maskę producenci zalecają raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ gdy maska stosowana jest codziennie włosy mogą zacząć się szybciej przetłuszczać.
Doskonałym produktem wzmacniającym włosy jest serum. Dostępne jest w pojedynczych, wygodnych do nakładania ampułkach. Zazwyczaj nakłada się je na skórę głowy, aby wzmocnić cebulki włosa. Serum najczęściej stosuje się na suche włosy i masuje skórę głowy przez kilka minut.
Aby ograniczyć wypadanie włosów warto zrezygnować z codziennego prostowania włosów, ponieważ prostownica sprzyja przesuszaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek. Dla wielbicielek wyprostowanych włosów świetną alternatywą jest keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim. Po zabiegu włosy są proste, gładkie i jedwabiście miękkie w dotyku. Efekt jest długotrwały, utrzymuje się na włosach nawet kilkanaście miesięcy. Fryzjerka nakłada na włosy płynną keratynę a następnie w odpowiedni sposób je prostuje.
Należy jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie przeprowadzać zabiegu keratynowego prostowania włosów samodzielnie, w domowym zaciszu. Choć niezbędne preparaty są bardzo łatwo dostępne w sklepach i drogeriach internetowych, a filmy instruktażowe na wielu blogach i portalach społecznościowych, to jednak nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może dogłębnie zniszczyć włosy.
Zabieg keratynowego prostowania włosów w salonie fryzjerskim kosztuje kilkaset złotych, jednak efekty widoczne są już po zabiegu.
W celu poprawy kondycji włosów nie należy również zbyt często suszyć ich suszarką. Panie, które nie lubią jednak czekać aż włosy same wyschną, powinny zaopatrzyć się w suszarkę z jonizacją, która dodatkowo pielęgnuje włosy. Nie należy także suszyć włosów zbyt gorącym strumieniem powietrza, warto co jakiś czas stosować chłodne powietrze z suszarki, gdyż pozwala to zamknąć cebulki włosa.
Taka suszarka jest nieco droższa od tradycyjnej, jednak nie niszczy włosów i można z niej bezpiecznie korzystać nawet codziennie. Zazwyczaj za suszarkę z jonizacją pochodzącą od sprawdzonego producenta należy zapłacić od 100 do 300 złotych. Często są one dodatkowo wyposażone w dyfuzor lub końcówki umożliwiające kręcenie włosów w czasie suszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here