Botoks – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć

Zabiegi w salonach kosmetycznych cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że punktów z tego rodzaju usługami stale przybywa. Wśród zabiegów, które są w nich wykonywane można znaleźć także te z zastosowaniem botoksu.

Czym jest botoks?

Powszechnie stosowana nazwa botoks skrywa pod sobą toksynę botulinową, która jest substancją produkowaną przez beztlenowce z gatunku Clostridium botulinum. Inną często stosowana nazwą botoksu jest jad kiełbasiany. Wszystko przez to, że substancja powstaje wskutek niewłaściwie przechowywanych produktów, które są pochodzenia zwierzęcego. Okazuje się, że potrafi się ona rozwinąć nawet w głęboko mrożonej żywności. Warto zaznaczyć iż botulina jest jedną z najgroźniejszych substancji neurotoksycznych dla człowieka. Potrafi ona doprowadzić do problemów z oddychaniem, a także zakłóceń w pracy serca. W konsekwencji następuje zgon. Mimo swojej złej sławy botox stosuje się w medycynie estetycznej. Do zabiegów wykorzystuje się małe dawki, które są często składnikiem preparatu wstrzykiwanego pod skórę.

Botoks – na jakie zmarszczki?

Botoks stosowany jest na kilka rodzajów zmarszczek, czyli typowych oznak starzejącej się skóry. Najczęściej wykorzystywany jest w obszarze twarzy. Stosuje się go w przypadku opadających kącików oczu, tzw. kurzych łapek, opadających kącików ust, a także przy poprzecznych i pionowych zmarszczkach występujących na czole. Botoks bardzo dobrze sprawdza się przy problemie zmarszczek mimicznych, które powstają na skutek nadmiernej aktywności mięśni niektórych rejonów twarzy. Za pomocą botoksu poprawia się również owal twarzy. Mało kto wie o jeszcze innych zastosowaniach tej substancji. Mowa tutaj o leczeniu nadpotliwości, powracających migren, zgrzytania zębami, a także problemów koordynacji gałki ocznej.

Botoks – zalecenia przed zabiegiem

Zaznaczyć należy, że botoks jest naprawdę niebezpieczny, jeśli zastosuje się go w nieodpowiednich dawkach. Właśnie dlatego powinien go wykonywać lekarz medycyny estetycznej np. z  https://nowacka.com.pl/botoks gdzie przeprowadza się tego rodzaju zabiegi. Przed samym zabiegiem taka osoba sprawdza miejsca, które mają zostać poddane działaniu botoksu. Weryfikuje, czy nie posiadają one niezagojonych infekcji lub stanu zapalnego. Pacjent powinien poinformować lekarza o przyjmowanych lekach farmakologicznych. To bardzo ważna kwestia, ponieważ niektóre z nich wymagają co najmniej tygodniowego odstawienia zanim zostanie wykonany zabieg. Przeciwwskazaniem do wykonania ostrzykiwania są także: choroby przekaźnictwa nerwowego, ciąża, karmienie piersią, a także menstruacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here