Szampony do włosów kręconych

Pięknie wyglądające włosy są wizytówką każdej kobiety chcącej wyglądać atrakcyjnie. Nic więc dziwnego, że przedstawicielki płci pięknej nie szczędzą środków na zakup różnego rodzaju preparaty przeznaczone do ich ochrony. Za najważniejsze preparaty należące do tej uchodzą niewątpliwie szampony. Znajdują się w każdym domu. Na półkach sklepowych możemy znaleźć najróżniejsze typy szamponów przeznaczonych do poszczególnych rodzajów włosów. Dzięki odpowiedniemu ich doborowi sprawimy, że nasze włosy będą nie tylko dobrze wyglądać, ale również staną się zdrowsze.
Sztuka dobierania szamponu nie jest taka prosta, jak się może to wydawać na pierwszy rzut oka. Trzeba mieć pewną wiedzę, aby dokonywać merytorycznych wyborów. Odpowiedzi na pytanie „jaki szampon do kręconych włosów będzie odpowiedni?” możemy szukać u specjalistów. Są to na przykład zakłady fryzjerskie czy też drogerie. Tam zatrudnienie znajdują osoby wykwalifikowane oraz doświadczone.
Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego szamponu jest dokładne określenie, jaki typ włosów nas charakteryzuje. Przykładowo posiadając włosy mające tendencje do przetłuszczania, powinniśmy się zdecydować się na szampony zawierające w sobie substancje umiejące skutecznie zahamować intensywną pracę gruczołów łojowych. Szampony na włosy przetłuszczające się składają się z dużej ilości oczyszczających SLS lub SLES. Szampony te zawierają jedynie niewielki ilości substancji natłuszczających. Szampony przeznaczone do włosów przetłuszczających się najczęściej bazują na składnikach naturalnych. Mowa jest tutaj na przykład o olejach cytrusowych, rozmarynie czy też szałwii. Niewskazane są na przykład szampony bogate w sztuczne składniki, takie jak na przykład silikonów.
Dla włosów łamliwych i suchych najlepszym wyborem jest szampon o natłuszczających właściwościach. Powinny też odżywiać włosy czyniąc je automatycznie zdrowszymi. Jaki szampon jest odpowiedni do tego rodzaju włosów? Za najlepsze preparaty w tym przypadku uznawane są te, które zawierają duże ilości protein oraz lipidów. Te składniki potrafią włosom przywrócić naturalny blask. Niewskazane w tym przypadku są szampony posiadające wzmacniające włosy, które dodatkowo sprawiają, że włosy zwiększają objętość. Takie szampony mogą pozbawić skórę głowy wilgotności. Lekko przesuszona skóra jest poważnym problemem nie tylko kobiet, ale również mężczyzny. Szampony nawilżające są najlepszym wyborem dla takich włosów.
Kręcone włosy potrafią wzbudzać zachwyt u mężczyzn, ale ich pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych zadań. Pielęgnacja takich włosów wymaga poświęcenia dużych pokładów czasu oraz zastosowania specjalistycznych preparatów. Z racji tego, że włosy kręcone są przeważnie suche oraz wysokoporowate mogą bardzo szybko ulegać uszkodzeniom. Ich końców bardzo często stają się puszone oraz oklapnięte. Dla takiego typu włosów nie należy stosować szamponów zawierających tak zwanych agresywnych substancji myjących, czyli już wspominanych substancji SLS i SLES. Taki szampon jest zbyt mocny, dlatego może skutecznie naruszać strukturę włosów delikatnych narażonych na liczne i częste podrażnienia. W szamponach do włosów kręconych nie powinny znajdować się też silikony, które prowadzą do obciążania się oraz oblepiania włosów.
Szampony do włosów kręconych powinny zawierać na przykład łagodne detergenty. Zaliczyć do nich takie substancje jak mydlnica lekarska, jak glukozydy laurylowe. W szamponach do takich włosów znajdują się też inne składniki pielęgnacyjne. Szampony bazują tutaj na składnikach naturalnych. Najczęściej mowa jest tutaj o ekstraktach roślinnych oraz ziołowych. Popularnymi składnikami są też oleje oraz wszelkiego rodzaju substancje nawilżające niepowodujących zmian alergicznych. Za najważniejsze substancje nawilżające uznawane są powszechnie miody oraz gliceryna czy też proteiny. Ilość tych substancji powinna być ustalona w odpowiednich proporcjach, ponieważ ich nadmiar bardzo często przyczynia się do puszenia się włosów, co jest niepożądanym efektem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here