Porost włosów

Na wygląd naszych włosów i paznokci ma wpływ wiele czynników. Czasami jest tak, że nasza gospodarka hormonalna jest zaburzona, prowadzi to do wypadania włosów i łamania się paznokci. Warto podjąć walkę o atrakcyjny wygląd i stosować metody, które od dawna są już znane, tylko czasem niedoceniane.

Nasze babcie używały żółtka znajdującego się w jajku do odżywienia i pielęgnacji włosów. Biorąc pod uwagę okoliczność, ile jest w nim składników odżywczych, mineralnych oraz witamin, możemy zrozumieć dlaczego to robiły. Dziś półki w sklepach uginają się od specyfików, które są w niskiej ceny, na wyciągnięcie ręki. Nie wiedzieć czemu bardziej ufamy im, niż naturalnym produktom. Patrząc na kosmetyk i czytając jego skład jesteśmy zachwycone, kiedy widzimy, że jest jak najbliższy naturalnym składnikom, jednak czasem boimy się sięgnąć po skrzyp polny, który rośnie na naszych polach lub pokrzywę, którą można wszędzie spotkać. Jest to paradoks pewnego rodzaju. Trzeba jednak poświecić trochę czasu na zapoznanie się z właściwościami niektórych ziół, by móc uwierzyć w ich moc. Zdarza się, że niektórym kobietom rosną bardzo szybko, znacznie szybciej niż innym. Może być to wynik wielu czynników, jednak najczęściej kluczowym aspektem jest genetyka, która czy tego chcemy, czy nie chcemy odbija się na naszym życiu, nie tylko jeśli chodzi o wygląd naszych włosów.

Porost włosów możemy przyspieszyć. Są na to sprawdzone metody. Warto poczytać trochę na ten temat i dowiedzieć się, jak duże znaczenie ma prawidłowe odżywianie i unikanie tego, co szkodzi, czyli alkoholu, używek, papierosów, cukru i innych dodatków do żywności. Jednak nie zawsze jest to łatwe. Czasami nie mamy czasu i jemy to, co mamy pod ręką lub zamawiamy jedzenie z dostawa do domu, które jest robione w kiepskich warunkach. Jeżeli już coś zamawiamy, warto wybrać domowe obiady, nie są one drogie, a na pewno, przygotowywane z lepszych jakościowo składników. Warto również uprawiać sport i być aktywnym. Nasze ciało jest całością Trzeba dbać tak samo o ciało jak i o umysł.

Niektórzy zastanawiają się, czy na wypadanie włosów pomagają suplementy diety reklamowane w telewizji i radiu. Otóż, nie można na to odpowiedzieć jednoznacznie. Istnieje bowiem coś takiego jak efekt placebo. Jeśli dana osoba bardzo wierzy, jest przekonana o tym, że coś jej pomorze, jest duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie. Własnie dlatego reklamuje się wiele specyfików, które mają pomoc. Jeśli nie wierzymy w ich działanie prawdopodobnie nam nie pomogą. Umysł odgrywa wielką rolę, jeśli chodzi o nasze samopoczucie oraz stan psychiczny i emocjonalny, dlatego tak wiele mówi się o tym, żeby myśleć pozytywnie.

Niektóre kokiety skarżą się, że ich włosy rosną bardzo wolno. Może warto je podciąć w takim przypadku. Opinie na temat podcinania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie ma ono żadnego wpływu na porost włosów, a inni uważają zupełnie coś innego. Jakby nie było nie zaszkodzi spróbować. Pozwoli to przynajmniej odświeżyć fryzurę, włosy uniosą się u nasady i będą wyglądały ładniej.

Jeżeli uważamy, że nasze włosy nadmiernie wypadają niszczą się i zbyt wolno rosną możemy udać się do trychologa jest to specjalista, który zbada stan skóry naszej głowy i oceni, czy jest się czym przejmować i niepokoić. Dobrze jest słuchać, co mówi on podczas wizyty i jakie ma zalecenia, ponieważ jest to osoba z dużą wiedzą. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że niektóre źródła podają, iż dziennie może wypaść nawet do stu włosów. Może wydawać się to spora ilość, ale tak podają książki. Nie trzeba się więc nadmiernie martwić wypadaniem, ponieważ włosy odrastają. Mówi się o tym nowe mieszki włosowe. Jeśli ocenimy, że wypada nam dużo więcej włosów, warto zacząć pić pokrzywę, a jeśli to nie pomoże wtedy udać się do eksperta. Pomoże nam on zdiagnozować, przyczynę takiego stanu rzeczy. Nie warto bagatelizować sygnałów, które wysyła nam nasz organizm. Wypadanie włosów, może świadczyć również o przemęczeniu. Dobrze jest więc zadbać o prawidłowy wypoczynek i komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here