Czym zmyć henne

Henna to popularna już od starożytności naturalna opcja dla syntetycznych pigmentów wykorzystywanych w farbach do włosów. Jako iż nie niszczy tychże ostatnich, może być bezpiecznie wykorzystywana również do przyciemniania brwi oraz rzęs. Jest to świetny sposób na zaakcentowanie oprawy oczu dla kobiet, jakie nie chcą czy nie mają czasu systematycznie się malować, i chcą otrzymać naturalniejszy rezultat aniżeli w wypadku zabiegu zagęszczania rzęs lub makijażu permanentnego.

Odcień oraz trwałość – jak to z nimi jest?
Wyjściowo henna ma odcień czerwieni wpadającej trochę w miedź. Jasnym włosom nadaje rezultat prawdziwej rudości. Jednakże przy częstym używaniu czerwienieje coraz bardziej, ponieważ z każdym farbowaniem we włosach zostaje trochę więcej henny. Odcień jest dosyć trwały, chociaż niewątpliwie, z biegiem czasu, sukcesywnie podlega rozmywaniu. Rudość osiągniemy tylko na jasnych włosach, ponieważ na ciemnych będzie to właściwie kolor mahoniu czy tylko czerwonawa poświata. Gdy zatem zależy nam na odcieniu podobnym do miedzi, nałożenie henny należy niestety poprzedzić rozjaśnianiem włosów. Na rynku dostępne są także naturalne farby składające się z mieszanki henny i różnych, koloryzujących ziół, dzięki którym uzyskamy inne efekty, aniżeli czerwień – zwłaszcza różnorodne kolory brązu.

Jak dopasować hennę do brwi?
Najlepsza henna do brwi to taka, która odpowiada właścicielce brwi, jaka decyduje się na taki zabieg. Na rynku dostępna jest naturalny barwnik i jej sztuczny substytut. Sztuczna henna na brwi może występować w formie balsamów czy proszków. Mimo jej wyjątkowych właściwości, nie winno się używać koloryzacji henną, jeśli:

Myśląc o hennie mnóstwo z nas ma przed oczyma ciemny odcień. Jednak henna naturalnie jest w odcieniu rdzawym. Jednakże odcień jaki zostanie otrzymany w wypadku farbowania włosów oryginalną henną nigdy nie jest oczywisty. Wszystko zależy od typu włosów i zawartości kreatyny w nich. I tak na jasnych czy siwych delikatnych włosach odcień otrzymanym będzie dosyć intensywna rudość, jaka sukcesywnie płowieje w wypadku włosów coraz ciemniejszych. A zatem na włosach naturalnie czarnych henna zostawi rudy kolor. Wszystko zależy także od tego której henny używamy i w której postaci. Kolory odcieni włosów będą się wtedy różnić oraz tak właściwie trudno jest przewidzieć rezultat finalny. Należy zawsze wyposażyć się w hennę do ozdoby ciała, winna ona być zmielona w jak największym stopniu.

Aplikacja
W wypadku brwi stosuje się do niego pędzelka, w wypadku rzęs tymczasem idealnie sprawdzi się niewykorzystywana, oczyszczona szczotka do tuszu. Hennę na brwi nakładamy swobodnymi ruchami, w kierunku od nosa do skroni. Hennę na rzęsy natomiast – identycznie jak tusz, od ich nasady ku końcom. Niezależnie od tego, jakie włoski akurat przyciemniamy, należy uważać, aby przypadkiem nie nanieść przypadkiem środka na skórę pomiędzy nimi ani tym bardziej do oka!

Po upływie kilku czy kilkunastu minut (w zależności od określonego środka, i również rezultatu, który chcemy uzyskać) hennę zmywa się gazikiem zwilżonym wodą. Gdy rezultat jest za mocny, można użyć płynu do demakijażu czy profesjonalnego środka do rozpuszczania henny. Gdy natomiast wszystko jest w porządku, ciemniejszymi brwiami będziemy cieszyć się przez dwa, i czasami chociażby przez cztery tygodnie. Po tym okresie zabieg można w pełni bezpiecznie ponowić.

Jak oraz czym zmyć henne z włosów
Zdarza się także, iż po malowaniu włosów henną nie jesteśmy do końca zadowolone z wyjściowego odcienia. Jest parę recept na wypłukanie henny, na przykład wykonanie maski z oliwy z oliwek czy miodu w połączeniu z rumiankiem oraz wyciągiem z cytryny. Efektywną metodą jest także oczyszczanie włosów szamponem przeciwłupieżowym. Soda oczyszczona efektywnie wypłukuje z włosa barwniki, jakie wynikają z henny. Dodatkowo przyczynia się do oczyszczenia włosów z wszystkich resztek po stosowanych kosmetykach. Ponadto miód oraz wywar z rumianku rozjaśniają hennę, należałoby je używać aby przyspieszyć mechanizm spłukiwania koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here