Piękny blask

Puder rozświetlający to kosmetyk, który z powodzeniem odnajdzie się w kosmetyczce każdej kobiety. To kosmetyk wielozadaniowy, ponieważ oprócz typowego rozświetlania twarzy, możemy użyć go również do ciała, czy na powieki. Dziś na rynku znajdziemy wiele rodzajów pudrów rozświetlających, z kolei ich innowacyjna formuła i wiele składników pielęgnacyjnych sprawiają, że kosmetyk ten nie jest już tylko uważany za typowy produkt do make-up’u, lecz również jako produkt pielęgnujący, upiększający skórę.

Puder rozświetlający – jak stosować?

Te najlepsze pudry rozświetlające spełniają kilka funkcji jednocześnie, ponieważ nie tylko świetnie wyrównują koloryt skóry, lecz również ją odżywiają (niczym krem, balsam lub serum). Takie właściwości otrzymuje się poprzez dodanie do nich innowacyjnych składników kosmetycznych, a to wszystko dlatego, że dziś od kosmetyków wymagamy czegoś więcej niż tylko jednej funkcji W efekcie zastosowania pudru rozświetlającego nasza skóra twarzy, szyi czy dekoltu wygląda zdecydowanie młodziej i zdrowiej. Tak więc nic w tym dziwnego, że po pudry rozświetlające sięga coraz więcej kobiet, przez co też w zapomnienie odchodzą pudry matujące-kiedyś tak uwielbiane i popularne specyfiki.

Jak stosować puder rozświetlający? Zwykle kosmetyk ten stanowi wystarczające wykończenie codziennego makijażu, jednak tylko wtedy, kiedy stosujemy go w odpowiedni sposób. Podobnie jak i w przypadku każdego innego kosmetyku, tak i pudry rozświetlające muszą być nakładane z umiarem. Zdecydowanie bardziej ostrożnym należy być w przypadku, kiedy wybrany puder rozświetlający zawiera w swoim składzie rozświetlające pigmenty, ponieważ zbyt duża ilość kosmetyku (a co za tym idzie przesadna ilość na twarzy), może spowodować efekt „błyszczenia się”, a nie rozświetlenia. Zwykle, te najlepsze jakościowo pudry rozświetlające zawierają błyszczące pigmenty w minimalnych ilościach lub też są tak mocno rozdrobnione, że mienią się dopiero pod wpływem światła.

Właściwości pudru nierozświetlającego

Pomimo tego, że często w składzie pudrów rozświetlających znajdują się błyszczące pigmenty, to kosmetyk ten może też doskonale matować cerę, wyrównać jej koloryt, przez co też skóra wydaje się nieskazitelnie gładka. Wiele form kosmetycznych oferuje pudry rozświetlające o dodatkowych właściwościach pielęgnacyjnych: nawilżające oraz odżywiające skórę. Bardzo ważną cechą pudrów jest to, że nie zatykają one porów, przy czym też pozwalają skórze swobodnie oddychać. W tym przypadku jednak trzeba mieć na uwadze, że za produkt wielozadaniowy trzeba również znacznie więcej zapłacić niż za tradycyjny puder. Ceny pudrów rozświetlających mogą wahać się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Tu ogromne znaczenie ma oczywiście marka kosmetyczna, lecz również zastosowane w produkcie składniki.

Puder rozświetlający – dla kogo?

Puder rozświetlający to produkt dla każdego, kto chce wykonać rozświetlony, promienny makijaż, jednak szczególnie po ten kosmetyk powinny sięgać panie, które zmagają się z szarą, zmęczoną i pozbawioną blasku skórą. Zastosowane w pudrach drobinki, które rewelacyjnie odbijają światło, sprawią, że skóra będzie promienna i pełna zdrowego blasku. To tez świetny kosmetyk dla pań ze skórą dojrzałą, ponieważ muśnięcie pudrowym blaskiem zdecydowanie odmłodzi skórę, która wyda się bardziej wypoczęta, świeża. Choć nie ma swoistych przeciwwskazań do stosowania pudru rozświetlającego, to raczej nie powinny go stosować (lub używać z umiarem i wyczuciem) osoby, które mają skórę problematyczną, skłonną do niedoskonałości (trądziku, skóry naczynkowej). Niestety, ale zawarte w pudrze drobinki rozświetlające mogą podkreślić wszelkie niedoskonałości skóry. To tez nie jest najlepszy kosmetyk dla pań, które na co dzień mają skórę tłustą, ponieważ stosując go, sprawią, że efekt nadmiernego błyszczenia (przetłuszczania się skóry) zostanie tylko wzmocniony.

Różne formy pudrów

Pudry rozświetlające są najbardziej popularne w postaci sypkiej, kompaktowej, jednak na rynku znajdziemy także te kremowe, a nawet płynne. Ich funkcja jednak mimo wszystko pozostaje taka sama- rozświetlenie skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here