Dobra prostownica

Kobiety zwykle lubią zajmować się pielęgnacją swoich włosów, a właściwie trzeba powiedzieć, że lubią stan swych włosów po pielęgnacji. Najczęściej nasze włosy po myciu są miękkie i lśniące, dobrze się układają. Niektóre kobiety muszą myć głowy codziennie, inne co dwa dni, a jeszcze inne mogą to robić aż w tygodniu, bo włosy nigdy nie wyglądają na tłuste. Warto myć włosy co tydzień ponieważ chodzi o utrzymane ich higieny. Nawet jeśli po tygodniu wciąż wyglądają dobrze, trzeba zafundować im pielęgnację w wodzie, szamponie i opcjonalnie odżywce. Niektóre kobiety przed mycie natłuszczają swoje włosy olejem, Pozwala to utrzymać ich piękny wygląd. Olej zapewnia nawilżenie, a właściwie natłuszczenie, które tak bardzo jest potrzebne, szczególnie włosom kręconym. Włosy są wielkim atrybutem kobiecości. Rzucają się w oczy naszym rozmówcom jako pierwszy element urody. Natychmiastowo widać, czy są zadbane czy też nie.

Warto odpowiednio dbać o włosy, każde potrzebują innej pielęgnacji, niektórym wystarcza mycie i szczotkowanie. Niezależnie od struktury naszych włosów i tego czy są łatwe czy trudne w układaniu warto co tydzień odżywić je, a co kilka tygodni obciąć końcówki.

Jeśli nasze włosy są kręcone, pewnie nieraz marzyłyśmy o prostych, jest to stały czynnik do dyskusji. Czasami jest tak, że posiadaczki kręconych włosów bardzo je lubią i nie zamieniłyby ich na żadne inne. Uroda rzadko się myli i często jest tak, że proste włosy nie pasują kobietom, które od natury, w genach dostały kręcone. Warto odpowiednio zadbać o ich właściwy skręt, a nie zmieniać na silę prostownicą. Przecież jednak każda kobieta chce raz na jakiś czas odmienić coś w swoim wyglądzie i nie ma w tym nic dziwnego. Bardzo dobrze jest coś odmienić, prostowanie bardzo wpływa na ogólny wygląd twarzy, zwłaszcza u kobiet, które na codzień noszą burzę loków, w skrajnych przypadkach może dojść do tego, że ich znajomi ich nie poznają po zmianie fryzury na gładką taflę włosów. Oczywiście warto co jakiś czas wygładzić swoje włosy. Nie trzeba tego robić codziennie. Można umyć włosy, wysuszyć je a potem włączyć prostownicę, i przejechać po kosmykach. W przypadku gęstych, grubych włosów, może to trwać nawet 2-3 godziny, jeśli zależy nam na efekcie idealnej gładkości. Trzeba wtedy brać bardzo cienkie pasma, ponieważ jeżeli bierzemy grubsze, efekt prostowania nie będzie taki spektakularny. Trzeba uważać, żeby nie spalić kosmyków.

Dobra prostownica to taka, która ni poniszczy nadmiernie naszych włosów. Warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniej, która będzie bezpieczna dla naszych kosmyków. Warto co jakiś czas podciąć rozdwojone końce włosów. Świetnie odświeża to wygląd fryzury. Niektóre posiadaczki bardzo długich włosów, z żalem spotykają sie z nożyczkami, jest to jednak bardzo potrzebne, ponieważ rozdwojony włos, niszczy się coraz bardzie. Ważne jest aby podciąć go o d momentu jego nadmiernego przesuszenia i zniszczenia. Czasem niektórzy mówią, że trzeba robić to, co miesiąc. Nie każdy jednak o tym pamięta, bo jest to dość często, ale jeśli nawet zrobimy to 3 razy w roku jest to i tak częściej niż przeciętna.

Prostowanie włosów może być interesującym przeżyciem, zwłaszcza dla kobiety, która robi to po raz pierwszy. Warto zastosować odpowiedni kosmetyk, który zabezpieczy włosy przed zniszczeniem. Może być to spray termoochronny. Zwykle posiadają one ochronę przed wysoką temperaturą. na ile jest to jednak prawda, raczej się nie dowiemy z całą pewnością. Można jednak używać takich preparatów, ponieważ prostownica lepiej z nimi współpracuje. Zawsze trochę coś to może dać. Zwłaszcza, że włos jest wtedy okryty ochronną barierą. Może być dzięki temu również odporniejszy na uszkodzenia, na szkodliwe promieniowanie słoneczne, a również mocniejszy.

Warto też zastanowić się czy nie zafundować sobie wizyty u wizażysty, który pomoże nam wybrać fryzurę która świetnie będzie do nas pasować. Trzeba pamiętać, ze taka osoba jest ekspertem i wie, co nam doradzić. nawet jeśli jej rady okażą się błędne z pewnością, wiele się nauczymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here