Kolor włosów przepustką do awansu

O wygląd trzeba dbać – każdy współczesny człowiek zdaje sobie z tego sprawę. Udowodniono, że elegancki wizerunek, w tym nie tylko dobrze dobrana garderoba, ale przede wszystkim zadbane ciało i włosy, ma znaczenie przy awansie czy postrzeganiu danej osoby w jej środowisku społecznym.
Aby obraz naszej osoby był odbierany przez innych pozytywnie, powinien być spójny oraz dopasowany do osobowości i charakteru. Badania przeprowadzone przez psychologów wykazały, że nasza autoprezentacja nie tylko wpływa na to, jak postrzegają nas inni, ale też na to, jak czujemy się we własnym ciele. Mało gustowny ubiór, pochylona sylwetka i zaniedbana cera mogą wpłynąć hamująco na rozwój kariery, a certyfikaty poświadczajcie wysokie kwalifikacje nie wygrają ze zniszczonymi rękoma czy przetłuszczonymi włosami. Ma to szczególne znaczenie, jeśli jesteś przedstawicielką płci pięknej.
Piękne włosy to nieodłączny atrybut kobiecej urody. Dobrze dobrana fryzura potrafi wpłynąć korzystnie na owal twarzy, odmłodzić, dodać elegancji, a nawet zmienić nasze emocje na te bardziej pozytywne. Jako nieodłączny i istotny składnik każdego wizerunku, będzie stanowić uzupełnienie wysmakowanej garderoby i makijażu.
Dlatego tak bardzo istotne jest, aby dowiedzieć się, jaka fryzura pasuje do Ciebie najlepiej. W analizie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.
Na pewno warto zacząć od określenia kształtu własnej twarzy. Inna fryzura będzie odpowiednia dla osoby o okrągłej buzi – tu można pozwolić sobie na długiego boba czy brak grzywki, z kolei krótkie, roztrzepane fryzurki dodadzą uroku właściciele twarzy trójkątnej lub prostokątnej. Za pomocą fryzury możemy też zmienić niekorzystne proporcje we własnym wyglądzie. Na przykład cieniowane cięcie pozwoli na skorygowanie zbyt wystającej brody, a dobrze przycięta grzywka da złudzenie zmniejszenia nosa, który niezbyt podoba się właścicielce.
W obliczu dostępnych nowoczesnych technologii niezwykle istotnym aspektem troski o wygląd włosów jest koloryzacja. Zdarzają się sytuacje, kiedy najlepiej nam w odcieniu naturalnym. Najczęściej jednak dopiero idealnie dobrany kolor farby do włosów pozwoli ożywić barwę cery i dodać blasku oczom.
Niezbędnym uzupełnieniem pracy nad wyglądem włosów będą wizyty u fryzjera – przynajmniej raz na dwa miesiące, a w przypadku włosów farbowanych – zdecydowanie częściej. Nieestetyczne odrosty potrafią wpłynąć niekorzystnie na najbardziej elegancką stylizację.
Okazuje się więc, że proces dobierania odpowiedniej fryzury, w której będziemy postrzegani jako osoby nowoczesne i idące z duchem czasu, a jednocześnie poczujemy się naprawdę sobą, to zadanie mocno skomplikowane. Jak ułatwić sobie ten trudny wybór?
Niezdecydowanym z pomocą przychodzi obecna technika. Warto skorzystać z programu komputerowego czy aplikacji, w której na podstawie wgranego zdjęcia twarzy można dobierać kształt fryzury z całego szeregu nowoczesnych i atrakcyjnych stylizacji, a także zmienić kolor włosów i przy okazji dopasować do niego odpowiedni makijaż. Wówczas pozostaje skorzystać z usług wykwalifikowanego fryzjera, który będzie w stanie odtworzyć stylizację ze zdjęcia w rzeczywistości.
Dla tych, którzy nie ufają nowinkom technicznym, rozwiązaniem będzie wizyta w dobrym salonie fryzjerskim. Nie należy jednak sugerować się nazwą czy reklamą, a umiejętnościami i zaangażowaniem osób tam pracujących. Błędy poczynione w podcinaniu czy farbowaniu włosów są niewybaczalne, bo niezwykle trudne do skorygowania. Dlatego na dobrym fachowcu nie warto oszczędzać.
A może warto po prostu pokusić się o wykupienie sesji u profesjonalnego stylisty ogólnego wizerunku? Sprawdzony specjalista z interesującą wizją pomoże nam nie tylko dobrać fryzurę, ale i zadbać o ogólną nienaganną prezencję naszej osoby. W kończy przysłowie „Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one” to nie tylko pusty frazes – jeśli pragniemy dobrze funkcjonować we współczesnym świecie, odnosić sukcesy i cieszyć się poważaniem – musimy się dostosować do jego wymogów, w tym również wymogów dotyczących naszego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here