Karmienie piersią i farbowanie włosów

Niestety panie ciężarne muszą się liczyć z wyrzeczeniami. Dla dobra dziecka należy zrezygnować z palenia papierosów, wypijania alkoholu i malowania włosów w pierwszym trymestrze. Co prawda nie ma przykładów na to, iż produkt może zaszkodzić małemu, lecz lepiej chuchać na zimne. Najgorsze do wytrzymania wydaje się ostatnie określenie. Czy karmiąca mama może farbować włosy? O malowanie włosów pytają także panie ciężarne. Każda kobieta pragnie wyglądać ładnie, natomiast odrosty są brzydkie, szczególnie przy sporej różnicy w kolorach. Poza tym wybrane przyszłe mamy mają siwe włosy, jakie malują systematycznie, zatem sytuacja w ich wypadku okazuje się jeszcze gorzej.

Malowanie włosów w żaden sposób nie oddziałuje na jakość pokarmu lub zdrowie oraz rozwój małego, więc także obawy można wykonywać tenże zabieg, niemniej jednakże należałoby zwrócić uwagę na jakość naszych włosów oraz na owej bazie dobrać właściwy kosmetyk. Poleca się jednakże farby, jakie nie zawierają amoniaku. W końcu Twoje dziecko będzie miało stały kontakt z Twoją skórą oraz włosami. Starsze farby do włosów zawierały zdecydowanie więcej niebezpiecznych substancji, więc często ciężarnym odradzano malowania włosów. Teraz oferta jest zdecydowanie większa – panie karmiące piersią mogą zdecydować się na przykład na bezpieczne farby bez amoniaku. Nowa propozycja to naturalne rozwiązanie, więc henna. Gdy kobieta karmi piersią, winna zwłaszcza uważać na wybrane sposoby poprawy stanu włosów, gdyż mogą być one groźne dla malca, jaki przyjmuje wszelkie substancje, które dostały się do organizmu mamy. Przede wszystkim należy zadbać o właściwą oraz zróżnicowaną dietę bogatą w witaminy oraz składniki mineralne.

Karmienie piersią i farbowanie włosów
Świeżo upieczone mamy słyszą od „życzliwych” oraz gotowych do udzielania wskazówek pań, iż malowanie włosów w okresie karmienia piersią może zaszkodzić małemu. Niebezpieczne substancje miałyby wejść do mleka mamy. To bzdura. Sztuczne elementy farby nie przechodzą przez skórę głowy oraz nie oddziałują na jakość i ilość pokarmu. Poza tym mamy starają się coraz bardziej poprawić formułę. Jak już nadmieniono wyżej, są dostępne farby zawierające tylko naturalne elementy. Młoda matka winna jednakże zwrócić uwagę na formę własnych włosów. Po ciąży organizm jest osłabiony, włosy stają się suche oraz można zobaczyć zbytnie wypadanie. Więc tak czy inaczej, naturalne farby czy kremy koloryzacyjne będą skuteczniejszym wyborem aniżeli typowa farba z amoniakiem.

Mama karmiąca – gdzie malować włosy
Panie, jakie karmią piersią lepiej, aby nie farbowały włosów same w domu, natomiast zamiast tego – oddały się w ręce eksperta. Wielokrotnie można napotkać się ze stwierdzeniem, iż zabieg malowania włosów winien być zrobiony w specjalistycznym zakładzie fryzjerskim. Nie ma jednakże takiej potrzeby, malowanie włosów jednakowo dobrze można zrobić we własnym domu, zakładając rzecz jasna, iż osoba wykonująca koloryzację wie, na czym na czynność polega oraz umie dobrze ją przeprowadzić. Zaletą farbowania włosów w zakładach fryzjerskich jest to, iż profesjonalna fryzjerka może odpowiednio zweryfikować jakość włosów, i tym samym wybrać właściwe rozwiązanie, więc szampon koloryzujący, farbę z dodatkiem amoniaku czy bez owej substancji. Fakt tenże dotyczy także wyboru stosownego koloru farby – w wielu wypadkach potrzebne jest wykorzystanie właściwej mieszanki. Koniecznie z usług fachowej fryzjerki powinny korzystać panie, jakie zamierzają wykonywać pasemka – jest to zabieg potrzebujący właściwych umiejętności i przygotowania praktycznego, wykonanie pasemek w domu jest właściwie nierealne. Należy również pamiętać, iż każde malowanie niszczy budowę włosów, więc także po wykonaniu zabiegu należy stosować właściwe odżywki oraz suplementy diety. Istotne jest jednakże to, żeby sprawę suplementacji skonsultować z lekarzem, jaki określi, czy wskazany środek nie koliduje z pozostałymi suplementami czy potencjalnymi lekami, jakie przyjmuje mama karmiąca, ponieważ jest to bardzo ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here