Jak dobrać kolor włosów?

Niemal każda z pań choć raz w życiu farbowała włosy. Trzeba przyznać, że wielu kobietom przeszkadza ich naturalny kolor włosów. Ponadto w przypadku, gdy panie zaczynają siwieć, szukają sposobów na to, żeby lepiej wyglądać. Dostępne na rynku preparaty mogą być co do zasady stosowane bez ograniczeń. Sprawia to, że nie jest konieczne dłuższe utrzymywanie tego samego koloru włosów. Tym samym można jawić się jako osoba z włosami w pełnej palecie barw. Zaznacza się jednak, że zbyt częsta zmiana wizerunku może odbić się przeciwko nam. Dlatego warto zdecydować się na jeden kolor włosów, którego będziemy trzymać się przez dłuższy okres czasu. Dzięki temu z łatwością będziemy postrzegani jako osoba stała, która co prawda nie boi się wyzwań, lecz nie zmienia zdania co dziesięć minut. Ma to ogromne znaczenie w obecnej rzeczywistości, szczególnie wtedy, gdy wykonujemy na co dzień rozmaite prace biurowe.

Wielu kobietom ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać kolor włosów. W pierwszej kolejności warto odwołać się do naturalnych rysów twarzy. Oczywiste jest, że osoba, która ma piegi, powinna jak najczęściej farbować się na rudo. W domyśle jednak można rzec, że kolor rudy jest u niej naturalny. Jednak warto mieć na uwadze, że konkretny odcień może nie być satysfakcjonujący – szczególnie wtedy, gdy jest to barwa marchewkowa. Na szczęście jednak z powodzeniem możliwa jest jego zmiana na rudy płomienny, który uważany jest za jeden z najseksowniejszych na świecie. Trudno się temu dziwić – włosy o takim kolorze nadają drapieżnego charakteru i sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako osoby pełne wdzięki i seksapilu. Należy jednak mieć na uwadze, że od tej reguły istnieją pewne wyjątki. Otóż w sytuacji, gdy farby tego koloru użyje mężczyzna, może być on uznawany za fałszywego. Wszystko zależy od kontekstu kulturowego, dlatego zawsze warto mieć się na baczności. Na ogół jednak obie płcie doceniają możliwości, jakie można uzyskać dzięki zafarbowaniu włosów na kolor rudy.

Głęboka czerń stanowi doskonały gradient dla pań odważnych, które nie boją się nawet największych wyzwań. Trzeba przyznać, że smolisty brąz również wpisuje się w tą konwencję. Tym samym nie jest konieczne ograniczenie się do jednolitej czerni. Możliwe jest stworzenie ciekawych refleksów, które pod światłem słonecznym dadzą piorunujący efekt. Bardzo ważne jest jednak, aby kompozycję tego typu stworzył profesjonalny fryzjer. Jeżeli jednak zdecydujemy się na koloryzację w warunkach domowych, możemy liczyć się z tym, że pożądany rezultat będzie daleko odbiegał od naszych oczekiwań. Dlatego dobrze jest jeszcze przed nałożeniem farby przeczytać samouczek na ten temat. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić sobie spokój ducha i sprawimy, że nasz wizerunek będzie nietuzinkowy. W dobrym tonie jest utrzymywanie takiej fryzury przez dłuższy okres czasu, wszak osoba zdecydowana powinna cechować się nie tylko nienagannym, ale również spójnym i w miarę stałym wizerunkiem. Dlatego przed podjęciem tej decyzji trzeba zważać na to, że ma ona charakter długofalowy.

Klasyczny blond przeznaczony jest dla pań wesołych, o nieustannej pogodzie ducha. Trzeba przyznać, że ta barwa jest szczególnie pożądana przez mężczyzn. Nie od dziś wiadomo, że ta płeć ma ogromną słabość do blondynek. Oczywiście istnieją w tym zakresie pewne wyjątki, jednak są one nieliczne. Kobieta blond powinna dbać nie tylko o utrzymanie barwy swoich włosów, ale również o styl. Tym samym dobrze jest ubierać się na zasadzie kontrastu. Bardzo ważne jest, aby w naszym codziennym ubiorze dominowała czerń. Jeżeli nie lubimy tej barwy, możemy postawić na proste sukienki w kolorze czerwonym. W każdej jednak sytuacji warto zasięgnąć porady profesjonalnego stylisty. Niestety, kolor blond ma też swoje niedoskonałości – doskonale widać na nim siwe odrosty. Dlatego panie w średnim wieku powinny dbać o regularne dokonywanie koloryzacji u profesjonalnego fryzjera. Pozwoli im to zapewnić sobie spokój ducha, który w połączeniu z nienagannym wyglądem doprowadzi je na szczyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here