peptydy

Hamowanie procesów starzenia, a także modyfikacja ich wpływów na skórę to największe wyzwanie, które stoi przed współczesną medycyną estetyczną oraz kosmetologię. W dzisiejszych czasach rośnie zapotrzebowanie na substancje bioaktywne, które stymulują naturalne mechanizmy obronne skóry. Idealnie w tym przypadku sprawdzają się peptydy biomedyczne, które wykorzystywane są do zabiegów medycyny estetycznej oraz mezoterapii igłowej. Czym dokładnie są peptydy biomedyczne? Jakie jest ich zastosowanie w kosmetologii? Jak działają? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/peptydy-biomimetyczne-w-zabiegach-anti-age/ 

Peptydy biomimetyczne – czym są? 

Peptydy biomimetyczne to związki chemiczne, które są  tworzone syntetycznie. Swoim działaniem naśladują substancji naturalne oraz bezpośrednie oddziałują na komórki docelowe. Są to substancje, które wykazują działanie selektywne, dzięki swojej unikatowej sekwencji sygnałowej. Nie skały ono miano przełomowego odkrycia kosmetologii XXI wieku. Ich wykorzystanie w kosmetyce jest dosłownie nieograniczony. Należy pamiętać, że mają one bardzo silne działanie. Substancje podobne do nich są aktywnymi składnikami jadu węży i pająków. 

Zastosowanie peptydów biomedycznych 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej zastosowanie w kosmetologii ty w niesamowitych związków chemicznych jest ogromne. W medycynie estetycznej i zastosowanie znalazło około 300 peptydów biomimetyczny. 

Główne zastosowanie to: 

  • Działanie przeciwzmarszczkowe, które stymuluje powstanie nowych komórek, aktywowanie mechanizmów regeneracyjnych oraz pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. 
  • Wspomaganie terapii przebarwień poprzez rozjaśnianie skóry spadkiem syntezy melaniny i blokadą z transferu ciałek melaninowych do keranocytów. 
  • Zwalczanie cellulitu i depozyt tkanki tłuszczowej. 
  • Zapobieganie wypadaniu włosów, poprzez wzmocnienie ich, stymulacji cebulek włosowych, a także wspomaganie krążenia skóry głowy. 

W jaki sposób działają peptydy biomimetyczne? 

Wszechstronne wykorzystanie tych związków chemicznych możliwe jest, dzięki trzem niezależnym mechanizmem działania. Peptydy sygnałowe generują wzrost syntezy kolagenu oraz elastyny i stymulują fibroblasty. W dalszej kolejności inhibitory neurotransmiterów blokują połączenie płytki nerwowo-mięśniowej w tym samym wykazują działanie eliminujące zmarszczki mimiczne. Jest to bezpieczna alternatywa dla botoksu. 

Zobacz też: http://www.bycmama.pl/hifu-czym-jest-i-jak-przebiega/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here