Jakie poduszki wybrać śpiąc we dwójkę

Po długim i ciężkim dniu nie ma nic lepszego, niż położenie się do wygodnego łóżka z ukochaną osobą. Wówczas możemy się przytulić, porozmawiać czy po prostu zrelaksować się przy ulubionym serialu. W tym celu warto zadbać o wyposażenie łóżka w odpowiednio dopasowane do nasz akcesoria sypialniane, uwzględniając także poduszkę. A jaką wybrać śpiąc we dwójkę?

Poduszki do spania – jakie model idealnie sprawdzą się w łóżku małżeńskim?

Wiele osób zastanawia się, jaka poduszka będzie idealna do łóżka małżeńskiego. Tak naprawdę zaleca się zainwestowanie w dwa modele. Jest to rozsądna opcja, gdyż możemy dopasować model do osobistych preferencji. Nawet jeśli nasze oczekiwania względem poduszki Hilding są podobne, to nie zaleca się zakupu jednego produktu. Wynika to z ograniczonego miejsca, na czym ucierpieć może jakość naszego snu oraz wygoda. A jaki model będzie najlepszy? Poduszka ma przede wszystkim za zadanie zagwarantować nam stabilizację górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa. Inwestując w model idealnie do nas dopasowany, mamy gwarancję spokojnego wypoczynku. A co znajdziemy na współczesnym rynku?

Jakie są rodzaje poduszkę?

Poduszki dzieli się głównie ze względu na rodzaj wypełnienia. Wynika to z faktu, iż odznaczają się one innymi właściwościami oraz często wyczuwalna jest różnica w wygodzie. Właśnie dlatego warto zapoznać się z włościami poszczególnych modeli, do których zalicza się:

  • poduszki naturalne – najczęściej wypełnione pierzem lub puchem, a charakteryzują się własnościami termoizolacyjnymi i możliwością pochłaniania wody. Niestety dość szybko się zużywają oraz odkształcają,
  • poduszki syntetyczne – składają się głównie z granulatu poliestrowego lub silikonowego, który wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi oraz możliwością bezproblemowego prania w domowych warunkach. Wadą tych modeli jest szybka utrata sprężystości,
  • poduszki piankowe – mamy tutaj do czynienia głównie z pianką termoelastyczną i pianką lateksową, które gwarantują sprężystość, elastyczność oraz idealne wsparcie kręgosłupa szyjnego, jak to jest w przypadku modelu Visco Balance.

Jak wybrać dobrą poduszkę?

Niezależnie od tego, czy śpimy na jednej poduszce, czy na dwóch osobnych – musimy wiedzieć, jaki model jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Oznacza to, że wybór poduszki z oferty Hilding powinien uwzględniać takie czynniki, jak:

  • rozmiar,
  • stopień twardości,
  • wysokość,
  • rodzaj wypełnienia,
  • preferowana pozycja do spania.

Poduszka Hilding powinna być idealnie dopasowana do osobistych potrzeb i preferencji, gdyż tylko wtedy jest w stanie zagwarantować nam zdrowy i spokojny wypoczynek.

Mało która para wyobraża sobie spanie w osobnych pokojach. Właśnie dlatego łóżko małżeńskie powinno być idealnie dopasowane do potrzeb i preferencji nie jednego, a dwóch użytkowników! Dotyczy to nie tylko poduszki, ale także materaca czy kołdry.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here