Jak wybrać dobrą farbę do włosów?

Chcesz coś zmienić. Czujesz, że zaczęłaś ostatnio nudzić się swoim wyglądem zewnętrznym i już nawet nowe kolorowe makijaże nie są w stanie go złamać. Wydaje ci się zresztą, że zdążyłaś już przetestować wszystkie możliwe produkty przeznaczone do poprawiania wyglądu buzi. Twoje szafki uginają się pod ogromną ilością paletek z cieniami do powiek i koszyczkami wypełnionymi szminkami we wszystkich możliwych odcieniach. Skoro więc nawet makijaż nie jest w stanie ci pomóc, zaczęłaś zwracać większą uwagę na to, jak na co dzień się ubierasz. Widzisz, że twój styl nie jest zbyt oryginalny, ale na ten moment nawet nie masz jak go zmienić, skoro twój domowy budżet jest teraz w opłakanym stanie, a nawet najprostsza i najzwyklejsza bluzka to teraz koszt przynajmniej stu złotych. Jest jednak takie jedno rozwiązanie, które w twoim przypadku powinno sprawdzić się idealnie. Skoro bowiem zależy ci na totalnej metamorfozie wyglądu zewnętrznego i nie boisz się wykonać odważnego kroku w kierunku zmiany własnej prezencji, zawsze możesz spróbować zmienić swój kolor włosów. Najprawdopodobniej bowiem od lat nosisz na głowie swój naturalny odcień, który już dawno temu zdążył ci spowszednieć. Sprawdź zatem farby do włosów opinie i przekonaj się teraz, na jaki kosmetyk do koloryzacji powinnaś się zdecydować. Kup go i oczywiście zastosuj. Przekonaj się, jak wiele może zmienić już zwykła zmiana barwy kosmyków.

Najprawdopodobniej sama dobrze wiesz o tym, czego nie może zabraknąć w większości farb do włosów – nawet jeśli nigdy z nich nie korzystałaś. Zazwyczaj w którymś miejscu w ich składzie występuje bowiem okryty złą sławą amoniak. To chemiczna substancja, dzięki której można uzyskać odpowiednią konsystencję preparatu. Staje się on gładszy, co ułatwia przeprowadzanie zabiegu koloryzacyjnego i częściowo także wzmacnia jego efektywność. Amoniak nie jest jednak dobry dla twoich włosów. Może również podrażnić skórę głowy, zwłaszcza jeśli jest ona bardzo delikatna lub na jej powierzchni występują drobne ranki, krostki lub inne zmiany skórne. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy dobra farba do włosów powinna zawierać ten składnik, bo z jednej strony poprawia on rezultaty farbowania, ale z drugiej może osłabiać włosy i podrażniać skórę. Możesz więc poszukać farb niezawierających amoniaku, ale jeśli wśród nich nie znajdziesz niczego w podobającym ci się odcieniu, sięgnij jednak po ich standardową wersję, która ten amoniak będzie zawierać. Jeżeli nie zaczniesz przesadzać z jego stosowaniem, czyli nie będziesz farbować swoich włosów częściej niż raz na dwa miesiące, nic strasznego nie powinno ci się stać.

Możesz nawet przejrzeć wszystkie dostępne w sieci farby do włosów opinie, ale nigdy nie będą one w stanie dostarczyć ci informacji na temat tego, czy wybrana przez ciebie farba o konkretnym numerze decydującym o jej odcieniu będzie zgrywać się z twoją karnacją i stylem. To, jaki rezultat dzięki niej uzyskasz, możesz oczywiście sprawdzić. Niby w tym celu wystarczy spojrzeć na samo opakowanie produktu, na którym przepiękne modelki ukazują ci się w rozwianych włosach o bardzo intensywnych i cudownie błyszczących odcieniach. Sama jednak dobrze wiesz o tym, jak bardzo takie zdjęcia bywają przekłamane. Zanim zostaną umieszczone na opakowaniu produktu, eksperci od grafiki zajmują się ich obróbką i w specjalistycznych programach komputerowych nasycają odcień włosów oraz maksymalizują ich blask. Dobry efekt to także zasługa świetnych fotografów. Właściwe naświetlenie i odpowiednie ustawienie lamp błyskowych pozwala wydobyć z każdego koloru niesamowitą głębię i zachwycający błysk. Ty oczywiście dajesz się na to nabrać, a potem, gdy już przychodzi do farbowania, okazuje się, że ten piękny czerwony odcień na twojej głowie przypomina raczej zgniłą pomarańczę. Nigdy nie oczekuj więc tego, że twoje rezultaty będą tak samo dobre jak te zaprezentowane na opakowaniach lub w reklamach. Bierz to wszystko pod margines. Przygotuj się również na ewentualną porażkę, która podczas domowego farbowania może się niestety zdarzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here