rozstępy
fot. pexels.com

Rozstępy to jedna z wielu dolegliwości kobiecych, która skutecznie hamuje nas w pokazywaniu swojego ciała i zawstydza do tego stopnia, że wstydzimy się wyjść na basen, wiedząc, że odsłonimy nasz defekt. Jak sobie radzić z rozstępami domowymi sposobami?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/rozstepy-domowe-sposoby-na-usuniecie/

Rozstępy

To niegroźne dla zdrowia defekty skórne, które nierzadko zawstydzają nas do tego stopnia, że wstydzimy się eksponować nasze ciało bojąc się krytyki ze strony innych osób. Rozstępy mogą pojawić się w wieku dojrzewania, kiedy rośniemy najszybciej, a także mogą się pojawić u kobiet w okresie ciąży.

Im mocniej organizm się rozwija i masa ciała się zwiększa, wówczas skóra nie nadąża za produkcją kolagenu, a pękające włókna tworzą poprzecze, różowe linie, którymi nazywamy właśnie rozstępy.

Jak się pozbyć rozstępów?

Rozstępy zazwyczaj zauważamy zbyt późno, a jednakże trudno jest uchwycić moment, w którym zaczynają się tworzyć. Wówczas to skóra zaczyna nas piec i swędzieć w miejscach, w których nasze włókna kolagenowe są przeciążone. Bardzo szybko wówczas zaczynają powstawać rozstępy.

Jednym z domowych sposobów na rozstępy jest peeling, który uelastycznia skórę. Taki peeling można przygotować samodzielnie w domu z oliwy z oliwek oraz aloesu. Chcąc się pozbyć nadmiaru suchego naskórka powinno się zrobić peeling całego ciała.

Doskonale sprawdzi się również witaminowa maseczka, która rozjaśni rozstępy oraz zredukuje ich widoczność. W tym celu przygotuj sobie witaminę E w płynnej formie oraz sok z cytryny. Nakładaj taką maseczkę 2 razy w tygodniu, a szybko zobaczysz efekty!

Na rozstępy również doskonale sprawdzą się kremy, które zawierają kolagen. Nakładanie kremu to nie wszystko, należy go również odpowiednio wklepywać oraz wcierać, aby pobudzić skórę do wchłaniania aktywnych substancji!

Oczywiście również można wykonać zabiegi mikrodermabrazji, mezoterapi oraz peelingów chemicznych, które znacznie zredukują widoczność rozstępów.

Przeczytaj też: http://www.bycmama.pl/jak-sobie-radzic-z-oklapnietymi-wlosami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here