Farby do włosów bez amoniaku

Farbowanie włosów w prywatnym zaciszu to nadal przeważnie podejmowana forma koloryzacji włosów. Zamiast płacić setki złotych u fryzjera, starczy zakupić farbę za naście złotych, żeby otrzymać oczekiwany odcień. Do wyboru mamy farby w kremie, płynie, żelu oraz w piankach. W dbałości o formę włosów należałoby sprawdzać składy farb oraz niewątpliwie unikać tychże, zawierających amoniak. Są również takie, jakie zostały zrobione z naturalnych składników, i ich odcienie są naturalniejsze oraz pełniejsze blasku.

Farby do włosów bez amoniaku cieszą się jeszcze większą popularnością. Ma to związek z modą na zdrowy, ekologiczny tryb życia oraz bardziej racjonalne dobieranie artykułów kosmetycznych. Jednak czy takie farby są faktycznie skuteczniejszym oraz mniej inwazyjnym dla naszych włosów wyjściem?

Czym zamieniany jest amoniak w farbach?
Farby do włosów bez amoniaku zawierają zazwyczaj monoetyloaminę (MEA) – substancję oddziałującą intensywniej aniżeli amoniak, chociaż nie wydzielającą przykrego zapachu oraz niepowodującą podrażnień. W przeciwieństwie do amoniaku, nie ma ona jednakże zdolności indywidualnego znikania oraz może utrzymywać się na włosach chociażby przez 24 dni! Co gorsza, żeby działała jednakowo efektywnie jak amoniak, należy otrzymać ją w większym stężeniu. Stężona MEA utrudnia aktywność gruczołów łojowych (zapychając je), powoduje rezultat rozpulchnienia, i chociażby spalenia włosów. Przez pewien czas mogą one zatem wyglądać na grubsze, wprawdzie są jednakże jedynie rozpulchnione (od drążącej ich strukturę monoetyloaminy), i wielokrotnie również przesuszone oraz rozdwojone. Zwłaszcza narażone na negatywny wpływ MEA są te użytkowniczki, jakie nie dosyć dobrze umyły farbę po koloryzacji.

Farby bez amoniaku – czemu są łagodniejsze?
Amoniak to substancja, jaka z jednej strony pozwoli na efektywną oraz mocną koloryzację włosów, z innej natomiast bardziej niszczy oraz przesusza włosy aniżeli farby, jakie go nie zawierają. W delikatniejszych farbach do włosów amoniak zastępuje przeważnie inna aktywna substancja, jaka jednakże nie przejawia właściwości pobudzających – jest pozbawiona aromatu i negatywnych dla skóry głowy elementów. Przejawia ona zbliżone działanie do amoniaku z tym, iż niewątpliwie wolniej oraz delikatniej odsłania łuski włosów, poprzez co mniej niszczy włosy oraz nie narusza w sposób drastyczny pH skóry głowy.

Rezultat bezamoniakowych zabiegów
Farby, mające substancję MEA pachną w o wiele piękniejszy sposób. Nie znaczy to jednakże, iż podczas koloryzacji nie ulatniają się pozostałe, mogące spowodować podrażnienia związki lotne. Należy mieć to na uwadze przy doborze farby. Odcień otrzymany podczas koloryzacji farbą bez amoniaku jest żywszy, bardziej lśniący oraz dłużej się utrzymuje. Sama barwa oraz intensywność otrzymanego odcienia jest większa szczególnie wówczas, gdy rozjaśniamy włosy do naturalnych brązów czy blondów. Właśnie owe kolory farb bez amoniaku są bardzo naturalnie, poprzez co właściwie niewykonalne do odróżnienia od naturalnego odcienia włosa. To świetna informacja dla pań, pragnących rozjaśnić włosy czy wrócić do własnego naturalnego odcienia.

Kto nie powinien używać farb bez amoniaku?
W obecnych czasach malowanie włosów jest normą. Panie zmieniają odcień pasm ze względu na modę, zamiłowania, i czasem chociażby nastrój. Zwykle Panie mają precyzyjnie sprecyzowane oczekiwania oraz wymagania. Dobrze wiedzą, jaki chcą uzyskać rezultat: tonację, kolor itd. Żeby dobrze spełnić takie sprecyzowane oczekiwania, niezwykle istotne jest wybranie właściwych preparatów barwiących. Muszą być doskonale dostosowane nie jedynie do struktury włosa, lecz również do jego wieku oraz bieżącej formie. Każda z pań chciałaby bowiem prócz osiągnięcia pożądanego odcienia podczas koloryzacji zadbać również o budowę włosa. Więc niezwykle wielokrotnie słychać od klientów salonów fryzjerskich pytania o koloryzację bez amoniaku. Farby bez amoniaku są w 99% wsparte na składnikach naturalnych (roślinnych). Znaczy to, iż są zdrowsze oraz nieinwazyjne dla struktury naszych włosów, lecz za to nie są w stanie ani rozjaśnić ani pokryć siwych pasm, przez co nie sprawdzą się u blondynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here