Dekoloryzator do włosów

Dekoloryzacja jest specjalistycznym zabiegiem, jaki służy do powrotu do naturalnego odcienia włosów. Odbywa się to przez eliminowanie z włosów znajdujących się tam pigmentów, pochodzących z rozmaitych farb. Żeby móc cieszyć się korzystnymi efektami, należy obowiązkowo dobrać właściwy dekoloryzator do włosów. Jedynie odpowiedni środek jest w stanie zagwarantować odpowiednie efekty po zastosowaniu.

Na czym polega dekoloryzacja?
Dekoloryzacja to zdjęcie z włosów wcześniej założonego odcienia. Zabieg polega na wybawieniu z pasm syntetycznych barwników. W owym celu wykorzystywany jest rozjaśniacz czy tzw. ściągacz odcienia, w wypadku jakiego otrzymane efekty nie zawsze są takie, jakich byśmy oczekiwali.

Wybawianie barwników następuje niezwykle wolno i nieraz obserwuje się sytuacje, w jakich włosy na nowo zaczynają ciemnieć. Więc najszybszym oraz zapewniającym najlepsze rezultaty sposobem na sztuczne odbarwienie melaniny będzie wykorzystanie składników utleniających. Największą popularnością cieszy się woda utleniona. Do zabiegu jest wykorzystywana woda o natężeniu od 3% do 12% w zależności od potrzeb.

Dekoloryzacja włosów u fryzjera: na czym polega?
Specjalista może zrobić zabieg dekoloryzacji włosów na różnorodne rodzaje. Najszybciej w pozbyciu się niepożądanego odcienia włosów pomoże wykorzystanie rozjaśniacza. Tenże stosowany w salonie zawiera co prawda amoniak, lecz oprócz tego także substancje pielęgnujące, więc jest on relatywnie delikatny dla włosów. Fryzjer może także wykorzystać do owego celu tzw. ściągacza odcieni, więc „color peel” – wybarwienie barwników za jego pomocą trwa jednakże zdecydowanie dłużej, wielokrotnie również nie radzi on sobie ze wszystkimi barwnikami, no i zdarza się, iż po zabiegu z wykorzystaniem ściągacza odcieni włosy znów ciemnieją.

Specjaliści zgodnie stwierdzają, iż gdy włosy są w doskonałej kondycji i uprzednio farbowane były w salonie, niechciany kolor można wyeliminować z nich chociażby w przeciągu jednej wizyty. Odmiennie wygląda sytuacja, gdy na włosach znajduje się farba drogeryjna. Takie produkty mogą zawierać metale ciężkie oraz ciężko je wybarwić, może się zdarzyć, iż zabieg będzie trwał chociażby parę godzin oraz trzeba go będzie ponowić, ponieważ jedna dekoloryzacja nie da dobrych rezultatów. Czas dekoloryzacji oraz ilość zabiegów zależy także od tego, o ile kolorów chcemy je ostatecznie rozjaśnić. W trakcie jednego zabiegu można rozjaśnić włosy o parę tonów – na przykład czarne na brązowe, brązowe – do rudych. Pełne odbarwienie włosów czarnych do ciemnego blondu może zatem zająć chociażby parę miesięcy. Dekoloryzacja włosów u fryzjera kosztuje od ok. 100 do chociażby sześciuset złotych. Nim fryzjer przystąpi do zabiegu, musi zweryfikować stan włosów oraz zobaczyć, czy ich konstrukcja nie jest zniszczona. Na owej bazie wybiera właściwy typ środka i dopasowuje jego stężenie, i również podejmuje decyzję, czy starczy jeden zabieg, lub potrzebnych będzie parę wizyt. Po złożeniu środka co parę minut winien sprawdzać aktualny odcień włosów. Gdyż po zabiegu wyeliminowania syntetycznych barwników włosy mogą mieć odmienny odcień, zwykle potrzebne jest następne farbowanie, tym razem w celu ujednolicenia odcienia. Nowa farba winna być o ton jaśniejsza aniżeli świeżo odbarwione pasma.

Kto może zdecydować się na dekoloryzację?

Dekoloryzacja skierowana jest do wszystkich pań, jakie są nieusatysfakcjonowane z rezultatów malowania. W tenże sposób można wyeliminować z pasm ciemny barwnik, więc zabieg najlepiej sprawdza się w wypadku ciemnych włosów – czarnych, brązowych, czerwonych oraz ciemnych rudych. Lecz dekoloryzacja to także wypróbowany sposób na przyciemnianie rozjaśnianych włosów. Kobiety, jakie mają słabe, uszkodzone oraz delikatne włosy lepiej, żeby zaczekały z dekoloryzacją do czasu, którym kosmyki zostaną odbudowane. Chociaż sam zabieg nie uszkadza struktury pasm, to jednakże w pewnym stopniu może naruszyć ich kondycję. Tym bardziej, iż wielokrotnie po skończonej dekoloryzacji potrzebne jest założenie farby dla ujednolicenia odcienia oraz osiągnięcia niesamowitego wyglądu fryzury. Pragnąc poddać się zabiegowi należy mieć świadomość, iż jest on dedykowany tylko do włosów, jakie zostały wcześniej ufarbowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here