Co warto wiedzieć o zamrażaniu tkanki tłuszczowej

Dzięki zamrożeniu tkanki tłuszczowej można zdecydowanie zmniejszyć jej ilość. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, ale również nieinwazyjna, dzięki czemu stanowi wartą uwagi alternatywę dla liposukcji. Zabieg nie niesie ze sobą konieczności rekonwalescencji i jest przeprowadzany jednorazowo. Dowiedz się czym jest coolsculpting i dlaczego jest tak skuteczny!

Jak przygotować się do kriolipolizy?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest zazwyczaj konsultacja, w czasie której ustalane są obszary zabiegowe. Każdy pacjent może liczyć na w pełni indywidualny program zabiegowy, który zostanie dopasowany do jego typu sylwetki. Kriolipoliza cena zależy więc od danego programu. W niektórych przypadkach zaleca się co najmniej dwukrotne zamrożenie danego obszaru, aby zmaksymalizować efekty terapii. Przed zabiegiem najlepiej jest przyjmować przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Optymalna ilość wody w organizmie pozwoli skuteczniej zamrozić komórki tłuszczowe.

Jak działa aplikator coolsculpting?

Aplikator coolsculpting zasysa skórę wraz ze znajdującą się pod nią tkanką tłuszczową do specjalnego zagłębienia, gdzie zostaje ona przytrzymana pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zamrażanie tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do innego rodzaju komórek, komórki tkanki tłuszczowej nie są odporne na niskie temperatury i obumierają już w zakresie od 5 do 0 stopni Celsjusza. Martwe komórki tłuszczowe zostają bezpieczne usunięte dzięki naturalnym procesom metabolicznym, które zachodzą po zakończeniu zabiegu.

Efekty zamrożenia tkanki tłuszczowej

Zamrażanie tkanki tłuszczowej gwarantuje widoczne rezultaty, które zostają w pełni osiągnięte w około 3 miesiące po wykonanym zabiegu. Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji, a coolsculpting nie obciąża organizmu. Przy prawidłowej kontroli diety efekty zabiegu utrzymują się stale. Tego rodzaju metoda na usuwanie tłuszczu doskonale sprawdza się między innymi w przypadku odłożenia widocznej tkanki tłuszczowej w poszczególnych miejscach na ciele. Bezpieczeństwo jakie charakteryzuje tę metodę, a także kriolipoliza cena sprawiają, że zamrażanie tłuszczu cieszy się stale rosnącą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here