Bordowy cień do powiek - idealny na imprezę

Obecnie mamy na rynku niewyobrażalnie bogatą ofertę kosmetyków dekoracyjnych. Wśród nich możemy wymieniać szminki, tusze do rzęs, podkłady, korektory, pudry sypane oraz prasowane, róże, no i wreszcie cienie do powiek. Ten ostatni kosmetyk stanowi bezapelacyjne „muszę mieć” w kosmetyczce każdej kobiety. Cienie do powiek występują w różnych postaciach. Mogą być sypkie, w kamieniu, w sztyfcie, w pędzelku, itd. Kosmetyk ten może być nanoszony pędzelkiem albo aplikatorem piankowym, jednak wiele wizażystów zaleca naniesienie go koniuszkami palców. Wówczas lepiej się rozprowadzają i są trwalsze, potrafią się trzymać na powiekach nawet kilkanaście godzin. Paleta proponowanych kolorów cienie do powiek na rynku kosmetyków do makijażu jest imponująca – od pastelowych delikatnych kolorów do mocnych soczystych. Te ostatnie przede wszystkim są używane na wyjścia wieczorowe, imprezy, czasami karnawały.
Wśród tych mocnych kolorów wyróżnić należy bordowy cień do powiek. Może on występować w różnych odcieniach, są bardziej delikatne, a są dostępne także bardziej intensywne. Kolor bordowy jest sam w sobie kolorem bardzo ciekawym, jednak należy go stosować ostrożnie i z wyczuciem. Przede wszystkim pamiętać należy, że jest to kolor odpowiedni raczej dla makijażu wieczorowego. Wybierając się na dyskotekę, imprezę, prywatkę lub nawet na elegancką kolację, jak najbardziej możemy sięgnąć po bordowy cień do powiek. Używając tego koloru pamiętać musimy o to aby pasował on do całokształtu naszego wyglądu. Zacznijmy, więc od karnacji. Kolor ten jest stworzony z myślą o brunetkach lub szatynkach, o śniadej cerze. Nie będzie raczej on pasował do kobiet, mających np. jasne włosy oraz niebieskie oczy. Niezwykle ważnym pozostaje też strój który zamierzamy ubrać. Kolorystyka naszych ubrań powinna też współgrać z tym odcieniem cieni do powiek. Czy możemy stosować bordowy cień do powiek do makijażu odpowiedniego na dzień? Wszystko zależy od naszego wyczucia sytuacji i gustu. Bordowy cień do powiek występuje w wielu odmianach koloru. Na dzień możemy wybrać odcienie bardziej łagodne, pastelowe, a nie metalowe lub fluorescencyjne kolory, które wybieramy na wyjścia wieczorowe. Zastanawiając się nad wyborem tego odcienia, pamiętajmy jednak o całokształcie naszego wyglądu. Ocień ten będzie pasował raczej do ciemnego koloru włosów oraz do eleganckich garsonek i sukienek biznesowych.
Bordowy cień do powiek wymaga również przemyślanego wyboru pozostałych kosmetyków dekoracyjnych. Musimy zwrócić uwagę na odcień używanego podkładu oraz pudru. Nie powinno być rażącej dysproporcji pomiędzy odcieniem tych kosmetyków a odcieniem cieni do powiek. najlepiej wybierać do bordowego cienia do powiek podkłady oraz pudry w ciemniejszym kolorze. Nie bez znaczenia pozostaje także wybrany przez nas róż do policzek. Jego kolorystyka powinna być zbliżona do wybranego koloru cienie do powiek. Do omawianego koloru powinien być dobrany odpowiedni kolor tuszu do rzęs. Obecnie oferta kolorystyczna tuszu jest niezwykle bogata i nie powinno być problemu z doborem właściwego odcienia tuszu.
Bordowy cień do powiek można kupić jako kosmetyk występujący w osobnym opakowaniu, tzw. cienie pojedyncze. Dostępne są także palety cieni do powiek składające się z różnych kolorów. Oferta jest niezwykle bogata. Są zestawy na które składają się cienie jednego koloru w różnych odcieniach – od najjaśniejszego do najciemniejszego, jak również dostępne są zestawy stworzone z cieni w zupełnie różnych kolorach. Dobrym rozwiązaniem może być zakup cienie w zestawach dwóch lub trzech kolorów , tzw. duo oraz trio. Można znaleźć takie zestawy w których są tylko odcienie bordowego koloru, a można kupić zestawy w których bordowy cień do powiek jest połączony z zupełnie innym odcieniem, np. srebrnym lub beżowym.
Stosując bordowy cień do powiek, musimy pamiętać, że ważnym jest sposób w jaki nanosimy cienie na powieki. Jeżeli robimy to na sucho, kolor będzie bardziej delikatny, zaś, naniesienie bordowego cienia do powiek na mokro pogłębi kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here