Błędy w koloryzacji włosów

Jak unikać błędów podczas koloryzacji? Chcąc oszczędzić czas można pokusić się o samodzielne wykonanie koloryzacji włosów.
Jednak czy rzeczywiście jest to ta prosta sprawa?

W wielu przypadkach nie uda nam się osiągnąć zadowalającego efektu, mimo że paleta farb do włosów jest pod ręką. Fryzjer kolorysta potrafi przewidzieć efekt. nam może zabraknąć wyczucia. No i dlatego, jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, nie działajmy pochopnie. Pamiętajmy, że jeśli coś pójdzie nie tak, trzeba będzie wszystko zaczynać od początku. Jednak nie zawsze będzie to możliwe i to od razu. To, co próbowaliśmy zrobić może okazać się przeszkoda na długie tygodnie uniemożliwiającą dalsze działania.

Jeśli jednak zapadnie decyzja o kolorowaniu włosów trzeba wiedzieć co robić i jakich błędów unikać. Najlepiej używać sprawdzonych środków. Czy przy użyciu niesprawdzonych specyfików można być pewnym celu? Zwykle to profesjonalnej farby fryzjerskiej dają taką gwarancję. Pod warunkiem, że zastosujemy się do zaleceń instrukcji załączonych do opakowania kosmetyku. Warto więc zawczasu zapoznać się z ulotka zamieszczona przez producenta. Wtedy na pewno uda się ominąć wszystkie rafy niewiedzy czające się na domorosłego fryzjera.

Jakie zatem są najczęściej popełniane błędy w trakcie samodzielnej koloryzacji:
Na początek wspomniany najczęściej popełniany błąd, czyli nieczytanie ulotek.
To karygodny błąd. Wszystko mamy podane na tacy. Wystarczy tylko przeczytać. I już wszystko stanie się jasne. Każdy producent oprócz ogólnych zaleceń zamieszcza sugestie i wskazówki dotyczące szczegółowego zastosowania farby. Ulotka jest pełna informacje o tym, jak przygotować preparat. I jak rozsmarować na włosach oraz jak długo farba powinna leżeć na włosach.

Kupujemy zbyt mało farby.
Trudno przewidzieć ilość potrzebnej farby, ponieważ zbyt dużo w tym zadaniu niewiadomych. Lepiej na początek kupić dwa opakowania. Szczególnie jeśli jest to nowy dla nas produkt. Jest tak, że od ostatniego farbowania włosy mogły znacznie urosnąć. I co wtedy. Może braknąć farby na końcówki. I kolor nie pokryje tego pod spodem.

Dla bezpieczeństwa trzeba przeprowadzić test uczuleniowy
Na skórze w mało widocznym miejscu trzeba przeprowadzić próbne naniesienie.
Każdy producent przestrzega żeby stosować tę procedurę. Dobrze wykonać ten test nawet na dwa dni przed użyciem nowej farby. Zresztą może to być stara, już używana wcześniej farba, na która w jakiś sposób nabędzie się uczulenia.

Źle dobrany czas
Może być za długi lub odwrotnie, farba pozostała na włosach zbyt krótko. To duży błąd. Wynika to ze specyfiki działania farby. Reakcja farbowania przebiega wieloetapowo. Przerywając ja w niewłaściwym czasie sprawiamy, że cykl barwienia zostaje przerwany. Jeśli czas działania na włosy zostanie skrócony, jednostki pigmentacyjne nie wnikną w strukturę włosa. Z kolei wydłużenie czasu działania farby może spowodować naruszenie struktury włosa i wnikające pigmenty nie będą miały miejsca do zagnieżdżenia się na trwałe.

Wadliwa aplikacja farby
Niektóre mieszanki nakłada się na mokre włosy. Inne na suche. Poza tym często popełniamy błąd przy nakładaniu tego samego koloru. Zapominamy, że najpierw trzeba pokryć odrosty. Dopiero kiedy kolor wniknie w nową strukturę włosa można pomalować włosy w całości.: farbujemy za każdym razem włosy na całej długości od razu, zamiast

Źle dobrany odcień farby do barwy naturalnej włosów.
Nie zwracamy uwagi na to. Niestety tak jest. A niestety natura ma swoje prawa. A poza tym zestawienia niektórych kolorów jest nie do przyjęcia. Trzeba stworzyć bazę dla koloru. Często tony koloru różnią się od siebie na przestrzeni włosa. Od nasady po końcówkę może się różnic nieznacznie. Niezbędna okaże się znajomość zasad rządzących mieszaniem kolorów.

Dobieranie na oko
Sporządzając mieszankę do barwienia należy dokładnie przestrzegać podanych proporcji. Chodzi o bazę i środek utleniający. Ilość oksydanta powinna być dokładnie odmierzona. Do tego jest załączona miarka z noniuszem. Zachowanie proporcji jest niezwykle ważne. To proste. Nie należy pytać dlaczego.
Niech tam. Napiszę to. Zależy od tego konsystencja. Zbyt gęsta może nie starczyć na zaściełanie całej powierzchni włosów. Odwrotnie, jeśli jest za rzadka będzie spływać i nie zadziała jak należy. Cały efekt wezmą diabli. Szkoda czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here