Zadbaj o piękną, gęstą sierść swojego psa

Podobnie jak włosy są często wizytówką człowieka, tak samo sierść może być wizytówką psa. Często to ona jest pierwszą wskazówką, która mówi, w jakim stanie jest nasz pupil i czy powinniśmy baczniej przyjrzeć się jego zdrowiu. Dlatego właśnie miłośnicy czworonogów powinni poznać także najlepsze dla nich suplementy i składniki diety.

Rola psiej sierści

Oczywiście, zadbana sierść jest niewątpliwy, atutem psiej urody. Jednak oprócz walorów estetycznych, pełni ona także kilka istotnych ról dla naszych małych przyjaciół.

Przede wszystkim jest okrywą włosową, która może zapewnić i, odpowiednią temperaturę ciała. Służąc termoregulacji, przechodzi okresowe zmiany z grubszej na cieńszą, pozwalając psu cieszyć się optymalną temperaturą zarówno w lecie, jak i zimą.

Jednocześnie pełni istotną funkcję ochronną. To na niej w pierwszej kolejności zatrzymują się wszystkie drobnoustroje, pasożyty, ale także różnorodne elementy otoczenia, po którym porusza się zwierzę. Nierzadko możemy przecież znaleźć wczepione w nie liście, igły czy inne części roślin. Sierść jest także niezwykle istotna w przypadku odczuwania bodźców sensorycznych.

Od czego zależy wygląd sierści?

Wygląd psiej śmierci przede wszystkim zależy od odpowiedniej, zbilansowanej diety. Bogactwo składników odżywczych, w tym kwasów omega-3 i omega-6 w odpowiednich proporcjach zapewnić może piękną, lśniąca i przyjemna w dotyku sierść.

Z tego względu powinieneś przede wszystkim skoncentrować się na zapewnianiu swojemu zwierzakowi jak najlepszego pożywienia. Kupuj karmę od sprawdzonych producentów, którzy dbają o jej wysoką jakość i odpowiednie proporcje wszystkich składników odżywczych, takich jak tłuszcze, białka, węglowodany, witaminy i minerały.

Warto zadbać także o odpowiednią suplementację, zwłaszcza, jeśli wydaje się, że pomimo całej dbałości, sierść psa uległa pogorszeniu. Decyzję o wprowadzeniu suplementów należy jednak porządzić konsultacjami z lekarzem weterynarii, który upewni się, czy za osłabieniem włosia nie stoi poważniejsza choroba.

Co powinno znaleźć się w suplementach?

Suplementy dla psa na sierść powinny zawierać kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, a także witaminę E i cynk. Nienasycone kwasy tłuszczowe nawilżają, ujędrniają i pomagają w umocnieniu włosów. Cynk i witamina E znane są ze swojego kojącego wpływu na skórę, w tym gojenia stanów zapalnych, likwidowaniu podrażnień oraz wzmacniania jej wytworów.

W efekcie wszystkie te składniki pozytywnie wpływają na stan całej skóry. Mogą być pomocne między innymi w leczeniu łupieżu czy alergii, a także wzmacniają uszkodzone i osłabione włosy. Dzięki ich zastosowaniu wygląd twojego psa na pewno szybko się poprawi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here