Wypadanie włosów

Problem wypadania włosów dotyka głównie mężczyzn. U kobiet ta przypadłość występuje znacznie rzadziej, ale również się zdarza. Wypadanie włosów u mężczyzn to dość powszechny problem, który pojawia się z wiekiem. Natomiast kiedy pojawia się on u kobiet, to należy poszukać jego źródła. Gdy na naszej szczotce lub grzebieniu po każdym czesaniu pojawia się coraz więcej włosów to znak, że należy udać się do lekarza, w tym przypadku trychologa. Z pewnością znajdzie on źródło tego problemu i pomoże go nam rozwiązać.
Kiedy wybranie się do lekarza jest koniecznością? Jeśli zauważymy, że przy jednym pociągnięciu szczotki zostaje na niej około 100 włosów w ciągu dnia to znaczy, że rzeczywiście problem istnieje i nie możemy go zbagatelizować. Wszyscy specjaliści jednomyślnie twierdzą, że jest to problem poważny. Zanim podejmiemy się stosowania preparatów na wypadanie włosów, to w pierwszej kolejności trzeba udać się do trychologa, aby wykluczył chorobę skóry głowy.
Jakie preparaty na wypadanie włosów są najlepsze? Wśród wielu preparatów, które przeciwdziałają wypadaniu włosów, możemy wymienić:
– witaminy i tabletki
W tym przypadku najlepiej wybrać produkty, które zawierają l-cysteinę. Jest to aminokwas, który występuje w organizmie człowieka naturalnie. L-cysteina jest składnikiem keratyny, która jest naturalnym budulcem włosa. Stosując tego rodzaju środek sprawimy, że nasze włosy będą mocniejsze i lśniące, a co najważniejsze zapobiegniemy ich wypadaniu. Jeśli zamierzamy przeciwdziałać wypadaniu włosów, to nie możemy zapomnieć o takiej witaminie jak biotyna. Jej niedobór w organizmie może być główną przyczyną wypadania włosów. Biotyna działa w ten sposób, że razem z krwią dostarcza siarkę do cebulek włosowych, a siarka stanowi naturalny budulec keratyny.
– suplementy diety
Jeśli chodzi o suplementy diety, to najlepszym wyborem będzie cynk i krzem. Cynk poprawia pracę gruczołów łojowych i bardzo dobrze wpływa na tworzenie się keratyny. Krzem natomiast zawiera bardzo przydatny do budowy włosów i paznokci związek, który nazywamy krzemionką.
– odżywki i maski
Odżywki i maski na wypadanie włosów to nic innego jak skoncentrowane preparaty, które wzmacniają cebulki włosów oraz przywracają równowagę skórze głowy. Ich zadaniem jest również pobudzanie odrostu nowych włosów i regenerowanie włosów na całej ich długości.
– szampony
Tego typu szampony są opracowane przy współpracy dermatologów. Ich zwartością są specjalistycznie dobrane składniki, które zapobiegają wypadaniu włosów, a dodatkowo poprawiają ich kondycję.
– ampułki
Jeśli potrzebujemy poradzić sobie z problemem wypadania włosów szybko i sprawnie, to dobrym rozwiązaniem będą właśnie ampułki, które zadziałają najszybciej i najmocniej. Ich sekret polega na tym, że każda ampułka zawiera zestaw skoncentrowanych substancji aktywnych i witamin, które bezpośrednio wnikają w skórę głowy i w cebulki.
– zioła
Zamierzając stosować kurację ziołową w kierunku przeciwdziałania wypadania włosów, to poszukajmy w aptekach lub sklepach zielarskich taki ziół jak pokrzywa, skrzyp polny i łopian. Zestaw substancji, które zawiera pokrzywa to znakomity eliksir dla naszych włosów. Tworzą go witaminy: B2, B6, K i C oraz prowitamina A, a także kwasy organiczne, garbniki, flawonoidy i chlorofil oraz cenne minerały: fosfor, potas, żelazo, wapń, jod i sód. Natomiast korzenie tej wspaniałej rośliny są bogate w krzemionkę, sole mineralne i polisacharydy. Skrzyp polny to niezastąpiony element w pielęgnacji włosów. Posiada on bardzo dużą zawartość krzemu, który jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i samych włosów. Inne wartościowe składniki, które daje nam skrzyp polny to m.in.: witamina C, sole potasu i glinu, kwasy organiczne, garbniki, karotenoidy, fitosterole, flawonoidy i związki żywicowe. Kolejną rośliną, która pomoże nam przeciwdziałać w wypadaniu włosów jest łopian. Najcenniejsze składniki zawiera jego korzeń, a są to m.in.: kwas krzemowy, siarka, witamina C, fosfor, garbniki i związki poliacetylenowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here