Skóra dojrzała a pielęgnacja

Nie każdy z nas może pochwalić się promienną skórą, wolną od wszelkich niedoskonałości. Znacznie częściej pojawiają się na twarzy jakieś nieestetyczne plamy, wypryski, blizny i znamiona. Z całą pewnością nie dodaje to uroku. Tym bardziej, jeśli kondycja skóry pozostawia wiele do życzenia. Co może doradzić w takiej sprawie dermatolog?

Skóra w wieku dojrzałym

Wraz z upływem czasu nasza skóra traci swoje pierwotne piękno. Oczywiście jeśli dbamy o nią należycie od młodzieńczych lat, to nawet w wieku średnim można cieszyć się ładnym wyglądem. Duże znaczenie ma nie tylko to, co nakładamy na skórę i jak ją pielęgnujemy, ale też to co spożywamy. Co jednak zrobić, gdy skóra jest coraz bardziej zwiotczała, przesuszona i pokryta nieestetycznymi zmarszczkami?

Kobiety, które ukończyły już pięćdziesiąt lat, borykają się z zaburzeniami hormonalnymi na skutek wejścia w okres menopauzy. Coraz mniej jest produkowanych przez organizm estrogenów, które to właśnie stoją na straży ładnego wyglądu i kondycji skóry. Zaczyna być coraz mniej nawilżona, pokrywa się przebarwieniami i znamionami. Coraz więcej pojawia się też rozszerzonych naczynek.

Właściwa pielęgnacja

Jeśli mamy jakieś problemy skórne, to warto odwiedzić dermatologa. Kluczowe jest to, aby znaleźć źródło problemu, czyli to co przyczynia się do pogorszonej kondycji skóry. Dermatolog zajmuje się nie tylko schorzeniami skórnymi, ale pomoże również dobrać odpowiednią metodę pielęgnacyjną.

Skóra dojrzała wymaga nawilżenia i odżywienia. Wolniej się regeneruje i traci na sprężystości, ze względu na mniejszą produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Najlepiej jest sięgać po produkty przeznaczone dla danej grupy wiekowej. Trzeba szukać specjalnych oznaczeń na opakowaniach kosmetyków typu 50+.

A może jakiś zabieg medycyny estetycznej?

Czasami nawet najlepsze kremy i dobrze zbalansowana dieta nie są w stanie przynieść oczekiwanych efektów. Niestety niektórych zmian nie da się już zredukować za pomocą takich sposobów. Na szczęście mamy do dyspozycji szereg najróżniejszych zabiegów medycyny estetycznej, która stoi na straży młodzieńczego wyglądu.

Preparaty regenerujące skórę to jedno, ale wraz z wiekiem potrzebuje ona mocniejszej stymulacji. Chodzi tutaj o metody, dzięki którym możliwe będzie wprowadzenie aktywnych składników w głębokie warstwy skóry. Działania powierzchowne są niewystarczające. Najlepiej sprawdza się mezoterapia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here