dieta z dowozem

Gotowe posiłki to fantastyczne rozwiązanie, kiedy wracamy zmęczeni z pracy i nie chce nam się gotować obiadu tylko dla siebie. To też skuteczne rozwiązanie na dłuższą metę dla zapracowanych, zabieganych osób, które nie mają czasu na codzienne gotowanie. Gotowe jedzenie jest niezwykle wygodną opcją dla wielu osób, także dla tych, którzy nie znoszą robienia zakupów. Należy pamiętać, że nie wszystkie gotowe dania są zdrowe, smaczne i warte swojej ceny.

Gotowe dania z supermarketu

Pierwsze, co nam przychodzi na myśl, kiedy mówimy o gotowym jedzeniu, są zapewne gotowe dania w supermarketach, które okupują półki i są chętnie wybierane przez wiele osób. Są w miarę tanie, popularne, nie trzeba ich samemu przygotowywać. Wybierać można w pierogach, zupach, pizzach, ale często można spotkać także ziemniaki z kotletem schabowym i surówką. Sama data ważności umieszczana na pudełkach daje nam do myślenia, ponieważ jest zbyt długa jak na takie jedzenie. Można więc sądzić, że prócz pizzy, ziemniaków, czy schabowych, w pudełku jest mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych, niszczących nasz organizm. Jeśli już musimy kupować gotowe danie w supermarkecie, warto wybierać te najmniej przetworzone.

Dania z punktów garmażeryjnych

Kolejnym przykładem, gdzie można zakupić gotowe dania są punkty garmażeryjne. Jeśli nie mamy czasu na gotowanie po pracy, dużo zdrowiej odwiedzić taki punkt garmażeryjny aniżeli supermarket. Potrawy tam serwowane wyglądają dużo smaczniej, a ponadto mają dużo lepszy skład i więcej wartości odżywczych w sobie. W sklepach garmażeryjnych dania najczęściej przygotowuje się tylko dzień wcześniej, dlatego możemy mieć pewność, że są świeże i zdatne do spożycia.

Restauracje, bistra, a może fast – food?

Trzeci rodzaj gotowych dań serwują restauracje i bistra. W restauracjach i bistrach dania podawane są na ciepło. W większości jest możliwość zabrania jedzenia na wynos w przeznaczonych do tego opakowaniach termicznych, co jest fantastycznym rozwiązaniem, kiedy nie chcemy gotować samodzielnie, ale pragniemy zjeść obiad czy kolację u siebie w domu.

dieta pudełkowa

Czwarty rodzaj gotowych dań to fast – food, który od początku działalności nie cieszy się dobrą sławą. Fast – food to najczęściej ociekające tłuszczem, cukrem i solą potrawy, które zawierają mnóstwo szkodliwych substancji. Jeśli już musimy się na nie decydować, róbmy to ze zdrowym rozsądkiem.

Gotowe dania – dieta pudełkowa

Ostatnim rodzajem gotowych dań, który jest jednocześnie najzdrowszy, jest dieta pudełkowa z dowozem, która obecnie zyskuje coraz więcej zwolenników. Potrawy dostarczane są świeże, w specjalnych pudełkach. Dania są zbilansowane, zawierają wszystkie potrzebne składniki, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Jeśli nie wiemy, jaką dietę wybrać, warto zaglądnąć na serwis dietly.pl, który jest porównywarką cateringów dietetycznych. Wystarczy podać swoje miejsce zamieszkania, a wyszukiwarka poda Ci jak na talerzu wszystkie firmy cateringowe obsługujące Twoją okolicę. Ponadto znajdziesz tam opinie setek użytkowników, szczegółowe oferty, koszty oraz szczegóły dostawy. Kiedy nie masz czasu na gotowanie, najlepszym wyjściem będzie catering dietetyczny!