Transparentny puder

Puder transparentny jest to puder z bezbarwnymi drobinkami matującymi cerę, co znaczy, iż wybierając tenże kosmetyk możemy zaoszczędzić multum czasu na wybór stosownego odcienia oraz zapobiec efektu „maski” więc złożenia ciemniejszego czy jaśniejszego pudru od koloru skóry. Z tego także względu puder transparentny jest uznawany przez część pań za kosmetyk zupełnie niezbędny, jakiego nie może zabraknąć w kosmetyczce.

Transparentny puder – to oznacza jaki?
Puder transparentny może mieć postać sypką lub prasowaną. Właściwie nie różni się on zbytnio od pozostałych, zwykłych pudrów – poza jedną, małą kwestią. Określenie „transparentny” w stosunku do pudru mówi nam o tym, iż zamknięte w jego składzie elementy matujące są zupełnie bezbarwne – przezroczyste. Znaczy to, iż dobierając tenże puder, nie musimy się niepokoić o to, czy jego odcień będzie doskonale przystosowany do koloru naszej skóry. Puder tenże wręcz wtapia się w naszą skórę oraz jest właściwie niezauważalny. Gwarantuje on skórze rezultat zmatowienia i umacnia makijaż.

W związku z rzeczonym można określić, iż pudry transparentne są doskonałe dla każdego – niezależnie od tego, czy osoba ta ma ciemną, lub także jasną skórę. Co więcej, produkt tenże może być wykorzystywany przez cały rok, tj. zimą, gdy nasza skóra jest blada, i również latem, gdy skóra nabiera nieco złotego koloru.

Dodatkowo kosmetyki transparentne wykonuje się wielokrotnie z naturalnych substancji takich jak prawdziwe minerały. Dzięki temu wielokrotnie mają one specjalne właściwości, jakie oddziałują na jakość naszej skóry.

Czy puder transparentny to kosmetyk dla każdego?
Pomimo wyraźnych wartości puder transparentny nie spełni wymagań osób, jakie wykorzystują pudru w celu ukrycia wad skóry, nie będzie zatem właściwy dla pań z cerą trądzikową, jakie chcą „zamalować” wypryski, nie sprawdzi się także w wypadku popękanych naczynek, jakie zostaną tylko zmatowane, lecz nie zakryte. Niewątpliwie gdy osoby z wyżej przytoczonymi kłopotami przed złożeniem pudru transparentnego zastosują korektor czy podkład koloryzujący, natomiast puder transparentny będzie im służył tylko jako zakończenie pełnego makijażu także mogą uznać, iż jest to puder, jaki spełnia własną funkcję w stu procentach. Należy jednakże pamiętać, iż nie jest to kosmetyk ukrywający wady skóry oraz bez względu na to jak drogi produkt dobierzemy takim nie będzie.

Wykorzystanie pudru transparentnego
Podstawowe wykorzystanie pudrów transparentnych polega na kontrolowaniu przetłuszczania się skóry (kłopot cer tłustych oraz mieszanych) i występowania na jej powierzchni brzydko lśniącej powierzchni sebum. Inną dużą korzyścią owego typu pudrów jest to, iż są one bardzo lekkie oraz przyjemne – dzięki temu po ich aplikacji nasza skóra wygląda bardzo naturalnie. Dobierając puder transparentny, nie będziesz miała żadnych wątpliwości w stosunku do tego, jaki odcień będzie właściwy – puder jest przezroczysty oraz doskonale wtapia się w kolor skóry. Puder transparentny można używać jako uzupełnienie makijażu – dzięki temu założony uprzednio na skórę właściwy podkład będzie zdecydowanie mocniejszy oraz nie będzie się on wycierać z powierzchni skóry. Można także wykorzystać taki puder na skórę bez potrzeby wykorzystywania kolejnych kosmetyków kolorowych. Oczywiście kosmetyki transparentne z dnia na dzień zdobywają jeszcze większe grono zwolenników. Nie bez powodu – ich użycie jest niezwykle praktyczne, i rezultat bardzo naturalny.

Puder transparentny w kamieniu bądź sypki?
Identycznie jak wszelkie pozostałe typy pudru tak również transparentny występuje zarówno w kamieniu, jak również w formie sypkiej. Nie ma tutaj złotego środka, jaki z nich jest odpowiedniejszy, kosmetyczki kierują się regułą, że dla utrwalenia podczas wykonywania porannego makijażu lepiej sprawdza się puder sypki, tymczasem w przeciągu dnia, kiedy pudru potrzebujemy tylko w celu dokonania poprawek zdecydowanie praktyczniejszy będzie tenże w kamieniu, jaki nie oprószy nam ubrania oraz możemy go nakładać punktowo tylko w miejscach, jakie tego potrzebują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here