Partner bezpodstawnie podejrzewa mnie o zdradę

Problemy psychiczne, zwykła zazdrość lub paniczne poszukiwanie kontroli – to najczęstsze powody, dla których bliska nam osoba stara się przejąć naszą prywatność. Doszukiwanie się zdrad, czytanie SMS-ów czy ciągłe „trzymanie pod kloszem” mogą być objawem bardzo destrukcyjnych tendencji.

Bezpodstawne podejrzenia często wynikają z psychiki, niekoniecznie z faktów

Osoby, które cechują się bardzo niską samooceną, brakiem kontroli nad swoim życiem lub toksyczną zazdrością, często mają bardzo wysoką potrzebę uzyskania władzy nad swoim otoczeniem. Zazwyczaj dotyczy to istotnych, prywatnych kwestii – takich jak relacje z bliską osobą. W takiej sytuacji często sięgają po sposoby zdobycia tej kontroli, które wynikają z braku zaufania, a prowadzą do utraty zaufania po obydwóch stronach.

Podejrzenia zdrady mogą wynikać z wielu czynników. Niekiedy odpowiada za to zespół Otella – zaburzenie spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu, przy którym mamy do czynienia z psychozą prowadzącą do jawnej agresji i autoagresji, a także budowania warunków do ścisłej kontroli i infiltracji życia osoby bliskiej. Powodów nadmiernej podejrzliwości może być więc sporo – niekiedy świadczą one o bardzo poważnym zaburzeniu psychicznym. Zrozumienie tej kwestii jest bardzo ważne. Z jednej strony oznacza to, że jako obiekt praktyk tego typu musimy przykuć szczególną uwagę do własnej kondycji psychicznej i zadbania o odpowiednie wsparcie. Z drugiej strony daje to także szansę na rozwiązanie tego problemu – szczególnie jeśli zrozumiemy, jakie przyczyny stoją za zachowaniem osoby bliskiej.

Chroń siebie i swoją autonomię

Współczesne narzędzia pozwalają na kontrolowanie każdego ruchu innej osoby w łatwy sposób. Technologie śledzenia umożliwiają zdobycie danych dotyczących lokalizacji (śledzenie GPS), a także SMS-ów, wiadomości z popularnych komunikatorów (m.in. Messenger czy WhatsApp), historii przeglądania czy nagrań z rozmów głosowych. Nawet osoby, które nie mają nic do ukrycia, powinny dbać o swoją autonomię – jej utrata nie jest dobra dla relacji. Nadmierna kontrola prowadzi do poważnych konsekwencji, a jednocześnie nie poprawia stanu osoby, która stara się tę kontrolę uzyskać. Każdy, nawet najmniejszy przejaw zdrady lub naruszenia zaufania, może być interpretowany jako walka o autonomię. To szczególnie istotne w kontekście wiadomości tekstowych, które mogą być rozumiane na różny sposób.

Sprawdź, czy jesteś pod lupą aplikacji szpiegowskich

Niektóre czynności tego rodzaju są łatwe w identyfikacji – na przykład montowanie kamer w domu czy telefon od partnera w każdym momencie, gdy się oddalisz lub wracasz za późno z pracy. Bardziej subtelne formy kontroli, na przykład za pomocą aplikacji szpiegowskich, są jednak cięższe do wykrycia. Aby poradzić sobie z tym zagrożeniem, należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które uchroni Twoje dane i Twoją prywatność.

W tym celu warto rozważyć skorzystanie z aplikacji UseCrypt Messenger, która pozwala na zidentyfikowanie, czy nasz telefon został zaatakowany. To w pełni bezpieczny program stworzony w celu zwiększenia prywatności w codziennej komunikacji – na bieżąco zabezpiecza nasze rozmowy, SMS-y, lokalizację i wszelkie inne dane. UseCrypt Messenger dostępny jest za darmo w ramach wersji trial na 30 dni.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptopinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here