Modelowanie ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym jest jednym ze szczególnie popularnych zabiegów estetycznych ubiegłych lat. Właściwości kwasu hialuronowego są bardzo duże, więc jest on stosowany zwłaszcza w celu zniwelowania asymetrii ust, poprawienia napięcia skóry, zwilżenia, czy podkreślenia czerwieni wargowej
.
Kwas hialuronowy, jaki odmłodzi skórę
Pośród licznych zabiegów medycyny estetycznej zdecydowanym faworytem są te stosujące kwas hialuronowy. Substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie, łącząc cząstki wody oraz odpowiadając za odpowiedniejsze nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem jego ilość spada, natomiast skóra staje się przesuszona, wrażliwa na zniszczenia. Kwas hialuronowy wykorzystywany podczas zabiegów zapewnia duże spłycenie zmarszczek na twarzy, jak i modelowanie ust. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowe możliwa jest efektywna walka ze zmarszczkami mimicznymi, tak nazywanymi zmarszczkami palącego, zmarszczkami lwimi na czole. Kwas hialuronowy pozwoli również na zaostrzenie konturu twarzy. Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego wpłynie na osiągnięcie rezultatu pełniejszych oraz bardziej wyraźnych ust. Rezultaty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego zauważalne są od razu.

Na czym polega zabieg modelowania ust?
O efektach zabiegu z kwasem hialuronowym nadmieniliśmy już wyżej, czas zatem przybliżyć przebieg samego zabiegu. Środki wypełniające na bazie kwasu hialuronowego są w pełni bezpieczne, to sam zabieg także nie jest niebezpieczeństwem dla pacjenta. Jednakże bowiem wargi są niezwykle dobrze unerwione, dla zmniejszenia zagrożenia dyskomfortu podczas iniekcji, zwykle wykorzystywane jest miejscowe znieczulenie.

Modelowanie ust polega zatem na nastrzykiwaniu danych obszarów ust wypełniaczem hialuronowym za pomocą cieniutkiej igły. Sam zabieg nie potrzebuje specjalnych przygotowań, jednakże na parę dni przed nim należy wstrzymać się od stosowania polopiryny i środków przeciwzapalnych oraz unikać mocnego nagrzewania ciała. Po wykonaniu iniekcji na ustach mogą pojawić się małe zaczerwienienia oraz obrzęk, jakie ustępują instynktownie w przeciągu najwyżej paru dni.

Decydując się na modelowanie ust należałoby starannie dobrać specjalistę, do jakiego się udajemy, gdyż taki zabieg może wykonać tylko lekarz. Istotne jest, żeby przed przystąpieniem do zabiegu dobrze omówić pożądane efekty, dzięki czemu uzyskamy gwarancję, iż rezultat nie będzie np. za mocno rzucał się w oczy.

Co można uzyskać przez modelowanie ust?
Jeszcze parę lat temu na modelowanie ust z wykorzystaniem wypełniaczy decydowały się przede wszystkim dojrzałe panie, jakie zauważały u siebie oznaki starzenia właśnie w owym obszarze twarzy. Za pomocą iniekcji z kwasu hialuronowego można w prosty oraz bezpieczny sposób poprawić wygląd ust, przez ich duże zwilżenie, wygładzenie zmarszczek (chociażby tychże dużych zmarszczek mimicznych dookoła) oraz delikatne podniesienie opadających kącików. Teraz z takich zabiegów jeszcze chętniej korzystają młodsi pacjenci obu płci, jacy chcą udoskonalić naturalny kształt ust. Przeważnie w gabinetach medycyny estetycznej bądź kosmetycznych pojawiają się osoby, jakie chcą osiągnąć rezultat większych warg, gdy natura obdarzyła je ustami raczej niewielkimi.

Czy zabieg powiększania ust jest bolesny? Od czego to zależy?

Bolesność każdego zabiegu zależy zwłaszcza od progu bólu pacjenta. U pań inną zmienną są hormony oraz cykl miesięczny. Ogromny wpływ mają także: emocjonalne podejście pacjenta podczas zabiegu oraz jego generalny lęk przed igłą. Warto w owym miejscu dodać, iż jeszcze powszechniej środki kwasu hialuronowego wykorzystywane do powiększania ust mają dodatek lidokainy, jaka obniża poczucie dyskomfortu. W wypadku pań o dużej tolerancji na ból pozwoli to na przeprowadzenie zabiegu bez znieczulenia.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?
Niewątpliwie tak – substancje wykorzystywane w czasie zabiegów są zbadane klinicznie, nie wywołują nadwrażliwości. Ponadto każdy pacjent kliniki medycyny estetycznej przechodzi wywiad medyczny jeszcze przed zabiegiem, żeby możliwe było wyeliminowanie wszystkich przeciwwskazań leczniczych oraz ustalenie stanu zdrowia pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here