Jak można samodzielnie zbudować saunę do ogrodu

Należy mieć świadomość, że obecnie koszt budowy sauny do ogrodu znajduje się w zasięgu przeciętnego posiadacza działki. Wspomniany produkt nie jest już zaliczany do luksusowych.

Gdzie powinna być zbudowana sauna do ogrodu?

Sauna może być zupełnie oddzielnym obiektem w danym ogrodzie. Rekomendowane jest jednak, by miejsce było mało wyeksponowane. Powinno bowiem gwarantować możliwie największą prywatność.

Zalecane jest także uwzględnienie praktycznych aspektów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie można zapomnieć o bardzo dobrym dostępnie do źródła prądu czy wody.

Jaką saunę do ogrodu wybrać?

Obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się sauny mokre, które również nazywane są rzymskimi. Można bowiem bez żadnego problemu zażywać w nich bardzo przyjemnych kąpieli parowych.

Z kolei zupełnie innego klimatu należy spodziewać się w przypadku saun suchych. Wilgotność powietrza utrzymuje się bowiem na poziomie około 10%. Obecnie można także bez żadnego problemu zaopatrzy∂ się w nowoczesną saunę na podczerwień.

Na jaki rozmiar sauny w ogrodzie warto się zdecydować?

Należy mieć świadomość, że bardzo duże znaczenie praktyczne będzie miał rozmiar sauny. Sauna do ogrodu, z której będzie korzystała tylko jedna osoba charakteryzuje się wymiarami 1,5×1,5 m. Z kolei produkt dla dwóch osób powinien mieć przynajmniej 2,5×2,5 m.

Oczywiście większe konstrukcje będą dawały osobom zainteresowanym zdecydowanie większe możliwości, a także komfort. Doskonałym przykładem może być możliwość instalowania urządzeń podstawowych i dodatkowych.

Z czego zbudować saunę ogrodową oraz w jaki sposób ją wykończyć?

Do budowy sauny ogrodowej rekomendowane jest wybieranie materiałów charakteryzujących się odpornością na wilgoć. Doskonałym przykładem może być drewno z osiki, świerka skandynawskiego czy jodły kanadyjskiej. Wspomniany materiał może również bez żadnego problemu pełnić funkcję aromaterapeutyczną.

Zdecydowanie rzadziej stosowane są nowoczesne elewacje, do których należy zaliczyć tynkowanie. Z kolei wnętrze przeważnie wykańczane jest drewnianymi panelami. Nie można zapomnieć o izolacji cieplnej między ścianami, a panelami.

Ponadto właściwie dobrana podłoga nie tylko będzie odporna na wilgoć, ale również nie będzie stwarzała żadnego ryzyka poślizgu. Można także zdecydować się na wykorzystanie kamienia czy płytek ceramicznych. Warto wykonać ławki czy elementy użytkowe z tego samego materiału, co saunę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here